Zahraničí

Ničivé zemětřesení v Indonésii. Zemřelo více než 300 lidí, stovky jsou zraněny

Jen několik vteřin stačilo k tomu, aby zemětřesení o síle 5,6 stupně stálo v Západní Jávě život nejméně 310 lidí. Stovky dalších se zranily. Evakuováni museli být také lidé v Jakartě, hlavním městě Indonésie. Vznik tsunami podle tamních úřadů naštěstí nehrozil.

Zemětřesení o síle 5,6 stupně zasáhlo v pondělí Západní Jávu. Jeho následkem zemřelo podle webu NDTV nejméně 310 lidí, další stovky byly zraněny. Živel poškodil řadu budov ve městě Cianjur, kde se nacházelo pevninské epicentrum.

"Byl jsem ve velkém šoku. Obával jsem se, že přijde další zemětřesení," prohlásil podle agentury Reuters jeden z tamních obyvatel. Evakuovat se museli i lidé v 75 kilometrů vzdáleném indonéském hlavním městě Jakarta. Podle očitých svědků se v budovách mimo jiné pohyboval nábytek, vše přitom trvalo jen několik vteřin.

Související obsah

Za posledních 24 hodin šlo o 17 zemětřesení v oblasti Západní Jávy. Deset z nich bylo o síle mezi dvěma až třemi stupni, dalších šest pak mezi třemi a čtyřmi. Podobně silný otřes země, jako byl ten pondělní, zažili tamní obyvatelé za poslední rok nejméně osmkrát, jak uvedl web Volcano Discovery.

Vlak se kvůli silnému zemětřesení téměř převrátil (09/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz