Zahraničí

Vítr rozfoukal chemikálie. Při nepovedeném pokusu se popálilo 11 dětí

Vítr rozfoukal chemikálie. Při nepovedeném pokusu se popálilo 11 dětí
Ilustrační foto | Zdroj: TV Nova

Jedenáct žáků australské základní školy Manly West v Sydney skončilo v pondělí s popáleninami v nemocnici. Při venkovní hodině chemie se totiž nepovedl experiment, při kterém silný vítr na studenty rozfoukal používané chemikálie. Záchranáři do nemocnice převezli i zraněného učitele.

V pondělí se na jedné ze základních škol v australském Sydney stala nešťastná událost. Při hodině chemie, která probíhala venku na čerstvém vzduchu, se popálilo 11 žáků včetně jejich učitele. Informoval o tom portál Sky News.

"Experiment negativně ovlivnil silný vítr, který rozfoukal chemikálie a potřísnil jimi žáky. Děti z páté třídy utrpěly popáleniny v horní části těla, zejména v oblasti hrudníku, obličeje a rukou, a také na dolních končetinách. Naštěstí se u většiny studentů nejedná o vážná zranění. Jednoho chlapce a jednu dívku jsme však bohužel transportovali do nemocnice s těžkými popáleninami hrudníku a obličeje," uvedl podle webu ABC News Phil Templeman ze záchranné služby Nového Jižního Walesu.

Související obsah

​K nešťastné události se vyjádřila také ministryně školství Nového Jižního Walesu Sarah Mitchellová. "Ministerstvo nabídlo podporu pro vedení školy. Budeme poskytovat poradenské služby pro studenty i zaměstnance. Vyšetřování incidentu provedou příslušné orgány včetně ministerstva školství a policie," řekla.

Deník The Guardian upřesnil, že cílem chemického experimentu bylo vytvořit takzvané cukrové hady. Těm se říká také Faraonovi hadi a pro jejich výrobu se používá jedlá soda, cukrová směs a denaturovaný líh.

Plameny z krbu popálily rodinu, nejhůř dopadla malá holčička:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz