Domácí

Desítky tisíc Čechů chtějí strávit Vánoce u moře. Letošní novinkou je Omán

Pokud chcete strávit Vánoce nebo Nový rok v zahraničí, je nejvyšší čas poohlížet se po zájezdu. Zájem o exotiku totiž podle cestovních kanceláří roste a na zimní dovolenou za teplem plánují odjet desítky tisíc Čechů. Trendem by měly být opět země Blízkého východu, jako je Katar, Spojené arabské emiráty nebo například Omán.

Stále víc Čechů si jezdí v zimních měsících odpočinout do tepla. Mezi nejoblíbenějšími jsou letos tradiční destinace jako Spojené arabské emiráty, Kanárské ostrovy nebo Egypt. Letošní novinkou by měl být podle cestovních kanceláří Omán.

"Je to nová destinace, je kvalitativně vysoko, to znamená, že lidé, kteří chtějí zároveň poznávat nové věci, tak si Omán vybírají často," vysvětluje na dotaz TV Nova Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří.

"Kapacita je nějakých 300 lidí týdně, což je v porovnání s minulostí vysoké číslo a předpokládáme, že se tam během zimy vydá nějakých 15 až 20 tisíc lidí," dodává. I na přelomu podzimu a zimy se teplota vzduchu v Ománu pohybuje okolo 30 stupňů Celsia, teplota vody pak dosahuje až 26 stupňů.

Související obsah

​"Momentálně je tady nejlepší sezóna, která trvá od října do konce března, je tady trochu chladněji, ale neprší. Právě v těchto měsících tady máme hotely plné lidí z Evropy," říká provozní tamního hotelu René D. Egle.

V Sultanátu Omán nejsou žádné mrakodrapy jako v nedalekých Spojených arabských Emirátech a místní ještě zcela nepodlehli kouzlu moderních technologií, lze tam tak i dnes poznat autentickou Arábii jako za starých časů a na každém kroku obdivovat třeba velbloudy.

Související obsah

​Omán se těší stále větší oblibě také díky průzračné vodě a bílým písečným plážím. Z hlavního města Maskatu se návštěvníci mohou během desítek minut přesunout do zelených vádí, neboli oáz ukrytých v poušti, navštívit množství tržišť, projíždět se po dunách, poznávat autentickou arabskou kulturu nebo bohatou přírodu. I proto se Ománu přezdívá Švýcarsko středního východu.

Omán kromě velbloudů, pouští a zelených vádí nabízí také potápěčské zážitky. Šnorchlovat lze například s velrybími žraloky. "Je tady velice bohatý podmořský svět, můžete vidět spoustu druhů ryb. Dlouhé útesové lulanky, žraloky zebrované, obří velrybí žraloky nebo spousty želv," popisuje krásy Ománu instruktor potápění Mohamed.

Z pražského letiště do Maskatu a Salalah navíc létají přímé linky. Těmi jste v zemi u Ománského zálivu za necelých sedm hodin.

kh, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz