Zajímavosti

Česká zpěvačka slaví velké jubileum. Heidi Janků na svůj věk vůbec nevypadá

Česká zpěvačka slaví velké jubileum. Heidi Janků na svůj věk vůbec nevypadá
Zpěvačka Heidi Janků | Zdroj: profimedia.cz

Česká zpěvačka, moderátorka a muzikálová herečka Heidi Janků má narozeniny. Ve středu dovršila věk 60 let, což na ní rozhodně není znát. Připomeňte si život oblíbené zpěvačky.

Ostravská zpěvačka žijící v Praze Heidi Janků slaví ve středu 60. narozeniny. Tento věk by jí přitom hádal málokterý fanoušek. Kromě hudebního nadání po rodičích získala navíc obdivuhodný pohybový talent, kterým na pódiu okouzluje přes 40 let.

Její maminka hrála na violoncello, táta se zaměřoval na dechové nástroje a malá Heidi Hantlová od první třídy procházela na lidové škole umění vším, co se tam dalo naučit. Od prvních nahrávek v ostravském rozhlase s cimbálovkou Lučina přešla ke gymnazijnímu podání si rukou s pop music.

Související obsah

Osud jménem Pavlík

Kapelník, klávesista a především hudební vizionář Ivo Pavlík byl v Ostravě neskutečnou osobností. Stál za kariérou své exmanželky Věry Špinarové, a když se jejich cesty partnersky i profesně rozcházely, toužil objevit další talent.

Šel kolem kulturního domu v Porubě do kina na film s Robertem Redfordem, když uslyšel, jak uvnitř zkouší jeho bývalá skupina Majestic (později režimem přejmenovaná na Proměny). A Heidi s ní začínala. Vzápětí udělala konkurz do skupiny Pavla Nováka a odjela do Německa.

Související obsah

​Po návratu se na plese potkala s Ivem Pavlíkem podruhé a pak už nic nestálo v cestě začít hvězdnou kariéru se skupinou Supernova, kterou Pavlík sestavil.

Princezna jen po hlase

Za nějaký čas se do sebe zamilovali. Heidi, už provdaná Janků, se rozvedla. A přesto, že byl skoro o 30 let starší, s Ivem vydržela až do jeho úmrtí v roce 2017. Rodinná tradice ale pokračovala, protože nový soubor jí sestavil syn Iva a Věry Špinarové Adam Pavlík.

Heidi se prosadila i jako moderátorka a zpěvem si vyzkoušela roli princezny, když v pohádce "Což takhle svatba, princi" propůjčila v hitu "Když se načančám" hlas princezně Babetce. Tu ztvárnila Jarmila Švehlová. Heidi Janků hudební princeznou a dnes královnou ale bezesporu je.

ts, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz