Zahraničí

Putin nasazuje novou zbraň. Přišel s plánem na definitivní ránu Ukrajině

Putin nasazuje novou zbraň. Přišel s plánem na definitivní ránu Ukrajině
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Ruské armádě dochází na Ukrajině v posledních týdnech dech, Vladimir Putin proto vymýšlí, jak zvrátit vývoj války ve svůj prospěch. Za útoky na energetickou infrastrukturu má být pokus použít během zimy mrazivé teploty jako zbraň hromadného ničení. Prohlásil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Putin dostal nápad, jak rozsáhle zúčtovat s Ukrajinci, kteří už devět měsíců kladou ruské armádě tvrdý odpor. Podle Zelenského jsou novou zbraní Kremlu klesající teploty. Řekl to na jednání se starosty francouzských měst, píše list The Brussels Times.

Rusové totiž zintenzivnili útoky na energetickou infrastrukturu a prý doufají, že tak připraví o životy přinejmenším statisíce lidí bez jediného výstřelu. "Kreml chce chlad této zimy zneužít jako zbraň hromadného ničení," prohlásil Zelenskyj.

Související obsah

Ukrajinci se podle něj pokusí zabránit Rusku v tom, aby přetvořilo mrazivé teploty v nástroj teroru, budou k tomu ale potřebovat další pomoc Západu. Spojené státy americké a Evropská unie podporují Kyjev finančními injekcemi i dodávkami vojenské techniky a materiálu.

Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že v zimě budou kvůli zničeným energetickým zařízením v ohrožení dokonce miliony ukrajinských životů, uvedl portál Barron’s. Ruské síly záměrně útočí i na nemocnice nebo vzdělávací instituce, připomněl Zelenskyj.

Putin má trpět nevyléčitelnou chorobou, uniklo z Kremlu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz