Domácí

Na dva záchranáře měla zaútočit opilá pacientka, oba jsou na neschopence

Na dva záchranáře měla zaútočit opilá pacientka, oba jsou na neschopence
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Dvojici záchranářů měla ve středu ráno v brněnských Židenicích napadnout opilá žena, které vyjeli na pomoc. Co incidentu předcházelo, policie zjišťuje. Podle mluvčí záchranářů ale pacientka útočila pěstmi a kopanci tak zuřivě, že oba zdravotníci skončili v pracovní neschopnosti.

Policie okolo půl sedmé ráno vyjížděla do brněnských Židenic k incidentu mezi zdravotníky a opilou pacientkou, kterou se pokoušeli ošetřit.

"Záchranářská posádka byla vyslána k mladé ženě, která potřebovala naši pomoc. V průběhu ošetřování však začala zdravotníky napadat. Nejprve naše kolegy urážela, pak však použila pěsti i kopance. A mířila především na hlavu. Oba záchranáři museli do nemocnice a zůstávají v pracovní neschopnosti," popsala konflikt mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Související obsah

​Co přesně se mezi dvojicí záchranářů a ženou odehrálo, nyní policie zjišťuje. "Mohu potvrdit, že jsme byli na místě a celou událost nadále prověřujeme," řekl TN.cz mluvčí krajských strážců zákona Pavel Šváb.

Vyšetřovatelé nyní budou zjišťovat všechny okolnosti incidentu včetně toho, jaká zranění jednotliví aktéři utrpěli. Až poté se rozhodnou, jak budou případ kvalifikovat.

"Naším každodenní chlebem je pomáhat, poskytovat péči, zachraňovat lidské zdraví a životy. Jsme už zvyklí na ledasco, tohle nám však hlava nebere. Kluci, brzy se uzdravte," vzkázala Bothová.

Muž blokoval cestu houkající sanitce. Završil to vulgárním gestem (10/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz