Zajímavosti

Výrobce tamponů rozzuřil ženy. Nevhodně vtipkoval na sociální síti

Výrobce tamponů rozzuřil ženy. Nevhodně vtipkoval na sociální síti
Tampony Tampax, ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Společnost Tampax udělala krok vedle. Po kontroverzním tweetu o "sexualizaci žen" se na firmu, která vyrábí dámské hygienické pomůcky, snesla vlna kritiky. "Nejsme sexuální schránky pro muže," bouří se ženy.

Společnost Tampax, která vyrábí dámské hygienické potřeby, čelí kvůli nepovedenému vtipu o "sexualizaci žen" vlně kritiky, píše deník MSN. Ta se vznesla poté, co společnost na svůj twitterový profil napsala: "Vy jste v jejich soukromých zprávách. My jsme v nich. Nejsme stejní."

Společnost tak chtěla navázat na vtip kolující po sociálních sítích, kde se lidé vzájemně porovnávají. Pro srovnání používají právě věty: "Vy jste v jejich soukromých zprávách". A následně zmiňují, kde jsou oni. V podstatě tak říkají, že "vy něco máte, ale my máme něco lepšího".

Související obsah

​Tisíce pohoršených lidí začaly používat hashtag #BoycottTampax, píše deník Sky News, a vyzývaly ostatní, aby produkty společnosti Tampax nekupovali. Nepovedený vtip pak mnoho uživatelů označilo za odporný.

"Nejsme sexuální schránky pro muže," obořila se na výrobce hygienických pomůcek jedna ze žen. Další vyzvali, aby společnost vyhodila svého správce sociálních sítí.

Skotské ženy budou mít jako první na světě menstruační potřeby zdarma:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz