Domácí

Ulice v Praze je jednou z nejdražších na světě! Kde za nájem zaplatíte nejvíce?

Pařížská ulice v Praze je nejdražší ulicí v České republice. V tradičním celosvětovém žebříčku navíc zaujala vůbec poprvé 17. místo. Doposud přitom prvenství v Česku zaujímala jiná ulice, ta se ale nikdy neumístila tak vysoko.

Tradiční žebříček společnosti Cushman & Wakefield zařadil pražskou Pařížskou ulici na seznam nejdražších ulic světa. Umístila se na 17. místě a předběhla tak například všechny ulice Španělska i sousedního Slovenska.

Svým novým titulem sesadila ulice v pražském centru známou ulici Na Příkopě, která doposud kralovala nejdražším ulicím v Česku. V roce 2019, kdy společnost žebříček sestavovala naposledy, se ulice Na Příkopě umístila na 18. místě.

Žebříček Main Streets Across the World srovnává 47 zemí po celém světě. Ulice pak řadí podle výše nájemného, které se v nich platí. Nájem v pražské Pařížské průměrně činí 2 719 eur za metr čtvereční ročně, tedy asi 66 tisíc korun.

Související obsah

​Podle žebříčku si lidé za nájem nejvíce zaplatí v americké Páté avenue v New Yorku. Roční nájemné tam činí průměrně 21 076 eur za metr čtvereční, tedy více než půl milionu korun.

Druhé místo obsadila ulice Tsim Sha Tsui v čínském Hongkongu. Třetí příčku zaujímá Via Monte Napoleone v italském Miláně. V těsném závěsu se drží ulice New Bond Street v Londýně či pařížská třída Champs-Élysées.

Ceny nemovitostí se mění. Sehnat nájem nyní bude daleko těžší, varuje expertka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz