Zahraničí

Putin už neovládá ani jednu ruku. Jednou se musí držet, druhou zmateně pohybuje

Třas v pravé ruce, který ho přepadává od začátku roku, se snaží zkrotit křečovitým svíráním stolu. Vypovídat službu už mu ale přestává i druhá ruka. Ruský prezident Vladimir Putin přiživil spekulace o zdravotních potížích, jimiž má trpět. Z nejnovějších záběrů je patrné, že ho končetiny neposlouchají a šéf Kremlu už je z toho zoufalý.

Pravá ruka neví, co dělá levá, a to doslova. Vypadá to, že Putinovy komplikace s pohybem se stupňují a snahy je zakrýt před zraky ostatních vycházejí vniveč.

Odhalil to záznam jednání ruského prezidenta s oligarchou Dmitrijem Mazepinem. Místo toho, aby s ním mluvil s ledovým klidem, jak u něj bývalo zvykem, se Putin neustále ošíval. Pravou rukou pevně svíral stůl a druhou pohyboval natolik zmateně, až se zdálo, že to nedělá ze své vůle.

Putin má podle předešlých spekulací bojovat s rakovinou slinivky, prostaty nebo krve, Parkinsonovou chorobou a potížemi psychického rázu, připomněl portál The Week

Související obsah

​Moskva údajné zdravotní problémy svého prezidenta opakovaně popřela. Britský list The Sun ale začátkem listopadu získal dokumenty, které mají Putinovy vážné choroby dokazovat. Tvrdí, že pocházejí přímo z Kremlu.

"Putina pravidelně dopují všemi druhy těžkých steroidů a inovativními injekcemi proti bolesti. Snaží se tak zastavit šíření rakoviny slinivky. Steroidy mu přinášejí nespočet vedlejších účinků, včetně oteklé tváře, výpadků paměti a bolestí. V blízkém okolí se šíří také informace, že kromě rakoviny slinivky Putin trpí i rakovinou prostaty," stálo v uniklé zprávě zveřejněné deníkem.

Stín pochybností na sebe v uplynulých měsících několikrát vrhnul sám Putin. Kromě třesoucích se rukou třeba i tím, že nedokázal bez zaškobrtnutí sejít schody z letadla. Mluví se o tom, že ho častěji než kdy dřív kvůli údajné plejádě onemocnění musejí zastupovat dvojníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz