Zahraničí

Problém prý není jen Ukrajina. V Rusku už nahlas vyhrožují další zemi

Problém prý není jen Ukrajina. V Rusku už nahlas vyhrožují další zemi
Vladimir Solovjov a Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Válka na Ukrajině stále pokračuje a její konec je zatím v nedohlednu. V ruské státní televizi se přitom už otevřeně mluví o tom, že problémem je pro Rusko také další země. Na jejím území se prý dějí stejné věci jako na Ukrajině.

Ruský propagandista Vladimir Solovjov se opět pustil do vyhrožování. Hlásná trouba ruské propagandy si ve svém pořadu Polnyj kontakt tentokrát vybrala za cíl další sousední zemi, upozornil web oe24.

Putinův propagandista totiž svůj hněv zaměřil na Kazachstán. "Upozorněme na to, že dalším problémem je Kazachstán. Protože tam mohou začít stejné nacistické procesy jako na Ukrajině," řekl jeden z hostů televizní diskuze, ruský politolog Dmitrij Drobnickij. Solovjov mu hned přitakal a dodal: "A máme tam nejdelší hranici." "A žije tam spousta Rusů. A je tam i jaderné palivo pro Rosatom," pokračoval politolog.

Právě zprávy o údajných nacistech na Ukrajině byly pro Rusko jednou ze záminek k útoku na sousední zemi. Kazachstánský prezident Kasym-Žomart Tokajev následně ruskou invazi na Ukrajinu kritizoval a jeho země také přijala Rusy, kteří prchali před mobilizací. 

Související obsah

​Celkově jsou ale vztahy mezi zeměmi spíše dobré. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden například pogratuloval Tokajevovi k opětovnému vítězství v prezidentských volbách. "Od spoluobčanů jste obdrželi přesvědčivý důkaz důvěry," uvedl Putin. A Kazachstán ujistil, že "strategické partnerství" a spojenectví mezi Astanou a Moskvou "s výrazným úspěchem pokračuje".

Plané hrozby?

Na druhou stranu hrozby moderátora Solovjova jsou většinou prázdné. Jeho pořad v ruské státní televizi je známý nenávistí, falešnými zprávami a výhrůžkami. Nedávno se pustil do vyhrožování západním zemím, a to včetně České republiky. Podrobnosti najdete v tomto článku na TN.cz.

Rusko nyní intenzivně ostřeluje Ukrajinu. Dopadlo na ni již téměř 5 tisíc raket, podívejte se na reportáž:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz