Zahraničí

Putinovi jde o život. V Rusku mu hrozí velké nebezpečí, tvrdí expert

Putinovi jde o život. V Rusku mu hrozí velké nebezpečí, tvrdí expert
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Podle jednoho z představitelů ukrajinské rozvědky se Vladimir Putin bojí o svůj život. Kdyby Rusko prohrálo válku s Ukrajinou, znamenalo by to Putinův konec, šlo by mu totiž o život.

Nedávné zprávy o postupu ukrajinské armády otřásly Kremlem. Poradce ukrajinského prezidenta Zelenského Oleksij Arestovyč tvrdí, že osvobození Chersonu v Rusku vyvolalo velké obavy z vítězství Ukrajiny. Po válečné porážce by se totiž mohl zhroutit celý Putinův režim. Podle Arestovyče se proto ruský prezident začíná bát o svůj život.

"Vladimir Putin má strach. V Rusku totiž lidé nikdy neměli soucit a neodpouštěli, hlavně ne vůdcům a carům, kteří prohráli válku," popsal pro britský deník The Times ukrajinský poradce Arestovyč.

Související obsah

"Putin bojuje o holý život. Kdyby v očích Rusů utrpěl porážku, znamená to jeho konec. Nejen konec jeho politické kariéry, ale možná i naprostý konec ve fyzickém smyslu," řekl dále.

"Poslední neúspěchy donutily zamyslet se nad situací i loajální spojence Putina. O výhře Ruska pochybují," dodal podle webu Sky News Oleksij Arestovyč. Dodal zároveň, že ústup z Chersonu pro ruskou armádu znamenal trapné přiznání neúspěchu.

Související obsah

To, že se Putin obává o svůj život, naznačil už před několika měsíci ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdůraznil, že život šéfa Kremlu závisí hlavně na tom, zda se proti němu obrátí jeho vlastní lid.

Putina navíc sužují zdravotní problémy, jeho stav se podle zahraničních médií za poslední dobu zhoršil. Jeho údajné potíže se nejviditelněji projevují na jeho rukou.

Putina trápí vážné zdravotní potíže, podívejte se na video:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz