Zahraničí

Elon Musk hodlá začít s obnovou dříve zakázaných účtů na twitteru

Elon Musk hodlá začít s obnovou dříve zakázaných účtů na twitteru
Elon Musk | Zdroj: TV Nova

Elon Musk ve čtvrtek oznámil, že od příštího týdne začne s obnovou většiny dříve zakázaných účtů na twitteru. Tímto krokem hodlá zrušit politiku sociální sítě spočívající v trvalém blokování uživatelů, kteří opakovaně porušili její pravidla, informuje CNN.

Rozhodnutí o aktivaci dříve blokovaných účtů předcházela anketa, kterou Musk ve středu provedl mezi svými příznivci. Zeptal se jich, zda nabídnout "všeobecnou amnestii pro pozastavené účty za předpokladu, že neporušily zákon nebo se nezapojily do hrubého spamu".

V hlasování, kterého se zúčastnilo více než 3 miliony respondentů, se vyslovilo 72,4 % hlasujících pro návrh a 27,6 % lidí hlasovalo proti. "Lidé promluvili," napsal Musk ve čtvrtek na twitteru. "Amnestie začíná příští týden. Vox populi, vox Dei," uvedl. V překladu latinská fráze znamená: "Hlas lidu, hlas Boží."

Související obsah

Podle CNN zatím není jasné, podle jakého klíče Musk a jeho tým rozhodnou, které účty byly zakázány kvůli nezákonnému nebo spamovému obsahu oproti jiným porušením, ani kolik účtů bude celkem obnoveno.

Podobnou anketou, i když s mnohem těsnějším výsledkem, se minulý týden nechal Musk inspirovat, když obnovil účet bývalého prezidenta Donalda Trumpa, který byl zakázán po útoku na Kapitol 6. ledna 2021.

Obnovil rovněž účty několika dalších kontroverzních a dříve zakázaných nebo pozastavených uživatelů. Například účet konzervativního kanadského podcastera Jordana Petersona, komičky Kathy Griffinové a poslankyně Marjorie Taylor Greeneové.

Musk krátce poté, co převzal Twitter, prohlásil, že vytvoří "radu pro moderování obsahu" s "různými názory". A uvedl, že dokud nebude ustavena, nebudou přijímána žádná zásadní rozhodnutí o obsahu. Zatím však neexistují žádné důkazy o tom, že by taková skupina byla vytvořen, nebo že by se podílela na Muskových rozhodnutích o obnově blokovaných účtů.

Twitter je před bankrotem, přiznal Musk. Firmu opouští klíčoví manažeři:

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz