Zahraničí

Je to mnohem vážnější. Putinovi zmodraly ruce, obličej má ještě oteklejší

Ruce v křeči a modrající, tvář napuchlá a bledá. Zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina se podle zahraničních médií prudce zhoršuje. Na schůzce s kubánským vůdcem Miguelem Bermúdezem se šéfovi Kremlu nepodařilo zamaskovat, že je s ním něco v nepořádku.

Mělo to být běžné jednání s prezidentem spřátelené Kuby, jenomže chování Vladimira Putina před kamerami znovu naznačilo, že zprávy o jeho zdravotních komplikacích nemusejí být pouhé zvěsti.

Vyniká to zejména na fotkách s Bermúdezem, který sršel energií. Putin oproti němu působil, jako by kremelské křesílko raději vyměnil za postel, píše britský portál Mirror. "Ve srovnání s ním se Putin doslova scvrkával," uvedl list. 

Související obsah

Putinovy údajné problémy se nejviditelněji projevují na jeho rukou. Nejprve jen na pravé, v posledních dnech už ale nezvládá koordinovat pohyby ani té levé. Při rozhovoru s Bermúdezem mu dokonce zmodraly, snažil se to zakrýt alespoň tak, že jimi jezdil po područkách. Tvář měl bledou a působila napuchleji.

Putinovi modrají ruce (22. 11. 2022) | Zdroj: Profimedia

​V klidu ruský prezident neudržel ani nohy, kterými neustále pohyboval do všech směrů. Na podobných schůzkách přitom bývá zvykem, že státníci sedí v klidu a soustředí se na probírané téma.

Putin má podle dřívějších spekulací bojovat s rakovinou slinivky, prostaty nebo krve, Parkinsonovou chorobou a potížemi psychického rázu, připomněl portál The Week.

Putin má trpět nevyléčitelnou chorobou, uniklo z Kremlu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz