Zahraničí

Kurýra britské DPD našli mrtvého v autě. Nejspíš se upracoval k smrti

Kurýra britské DPD našli mrtvého v autě. Nejspíš se upracoval k smrti
DPD, ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Black Friday neboli černý pátek je marketingová akce, kdy se obchodníci snaží nalákat zákazníky na velmi nízké ceny. Jde proto o nejrušnější nakupovací den. Obrovskému pracovnímu tlaku čelí i několik dní před touto akcí kurýři, kteří zákazníkům rozváží zakoupené zboží. Devětačtyřicetiletého britského kurýra ze společnosti DPD zřejmě toto vysoké pracovní nasazení stálo život.

Tragickou dohru měl pracovní den pro britského kurýra Warrena Nortona. Ve středu ho bez známek života našli jeho kolegové ve městě Dartford v zaparkované dodávce v depu doručovací společnosti DPD, pro kterou pracoval. Informoval o tom portál The Mirror.

"Warren posledních sedm dní pracoval až 14 hodin denně, aby doručil co nejvíc balíků před černým pátkem. Manažeři se nás snaží přesvědčit, abychom pracovali déle, protože jsme lidé samostatně výdělečně činní, a tak si to k nám mohou dovolit. Říkají, že na podlaze ve skladu nesmí za žádnou cenu zůstat ani jeden balík," svěřil se listu The Sun Nortonův kolega, který si přál zůstat v anonymitě.

Související obsah

​Kurýři, kteří zesnulého muže našli, si nejdřív mysleli, že v autě usnul. Zaklepali mu na okno, Warren ovšem nereagoval. Okamžitě rozbili okenní sklo a otevřeli dveře vozu. Norton v tu chvíli vypadl ze svého sedadla na podlahu. Jeho kolegové zavolali záchranku, snaha o resuscitaci však už byla marná. Přivolaný lékař ho na místě prohlásil za mrtvého, píše deník Daily Mail.

Společnost DPD jakékoliv pochybení odmítá. "Pan Norton byl samostatně výdělečně činným řidičem, v naší firmě byl dobře známý a uznávaný. V tuto chvíli myslíme na jeho přátele a rodinu. Naprosto ale odmítáme jakákoli obvinění z nátlaku na dlouhou pracovní dobu. Z právních a bezpečnostních důvodů důsledně sledujeme hodiny každého řidiče. Pan Norton pracoval v průměru pět dní v týdnu a hodiny, které odpracoval, byly v rámci zákonných limitů," vyjádřili se podle webu Daily Record zástupci společnosti.

Kurýr na koloběžce vjel přímo pod auto. Naštěstí se mu nic nestalo:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz