Zahraničí

Brazilskou modelku nepustili do letadla. Nevešla by se prý do sedačky

Brazilskou modelku nepustili do letadla. Nevešla by se prý do sedačky
Letadlo Qatar Airways, ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Brazilská influencerka a plus size modelka si v úterý na instagramu postěžovala, že ji zaměstnanci aerolinek Qatar Airways nepustili na palubu letadla. Důvodem podle ní měla být její nadměrná velikost, kvůli které by se nevešla do sedadla.

Osmatřicetiletou plus size modelku a influencerku Julianu Nehmeovou z Brazílie nepustili v úterý na palubu letadla společnosti Qatar Airways. Letadlo ji mělo přepravit z libanonského Bejrútu, kde byla na dovolené, do katarského Dauhá, odkud se měla vydat do rodné Brazílie. Podle Nehmeové to zaměstnanci společnosti zdůvodňovali tím, že by se nevešla do sedačky.

"Z ničeho nic mi pracovnice aerolinek začala tvrdit, že nemůžu na palubu, protože jsem moc tlustá, a že podle ní bych na tuto letenku, za kterou jsem zaplatila 1 000 dolarů, neměla mít vůbec nárok," stěžovala si modelka na instagramu.

Související obsah

"Nutí mě, abych si letenku domů koupila do obchodní třídy. Ale já už přece letenku mám. Letenka do obchodní stojí 3 000 dolarů. Tolik peněz fakt nemám," rozčilovala se později. Dodala také, že předchozí let s Air France proběhl naprosto bez problémů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Juliana Nehme (@juliananehme)

Aerolinky ale tvrdí, že se událost odehrála jinak. "Tato cestující na letišti v Bejrútu byla velmi agresivní a sprostá vůči našemu personálu. Důvodem jejího chování mělo být to, že jeden z jejích spolucestujících neměl potřebné dokumenty o absolvování PCR testu," sdělil listu Daily Mirror mluvčí Qatar Airways.

"Kvůli tomuto chování musela vůči ženě zasáhnout ostraha letiště. Ostatní cestující byli jejím chováním také velmi znepokojeni," dodal mluvčí.

Aerolinky ale přiznaly, že rozměry cestujícího mohou být při cestování letadlem skutečně problém. "Pasažéři, kteří zároveň blokují i sousední sedačku, nedokážou si zapnout bezpečnostní pás nebo nezvládnou sklopit opěrku u sedadla, si musí zakoupit více sedadel, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí jich samotných i jejich spolucestujících," tvrdí Qatar Airways s tím, že jde o běžnou praxi.

Související obsah

Nehmeové se nakonec podařilo ve čtvrtek sehnat lístky na jiný let. Aerolinky by se ale podle ní měly stydět. "Je velká ostuda, že aerolinky jako Qatar Airways dovolují takovou diskriminaci. Jsem sice tlustá, ale jinak jsem stejná jako všichni ostatní," tvrdí modelka.

Argentina ukázala letadlo, které přepraví její fanoušky na fotbalové MS v Kataru:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz