Zahraničí

Italský ostrov postihl masivní sesuv půdy. Bahno strhávalo budovy a zabíjelo

Na italském ostrově Ischia v sobotu ráno v důsledku nepříznivého počasí došlo k sesuvu půdy. Bahno smetlo několik budov a uvěznilo v nich desítky lidí. Zahynulo sedm lidí včetně kojence.

Podle tiskové agentury AGI se pod náporem bahna zřítilo nebo bylo poškozeno nejméně 13 budov. Masivní sesuv půdy nastal v oblasti Celario na ostrově Ischia a téměř všechny obyvatele oblasti uvěznil v jejich domovech bez elektřiny a vody.

Pátrací týmy nalezly sedm mrtvých včetně třítýdenního kojence a jeho rodičů, uvedla agentura AP. Bahno a trosky dále pohřbily pětiletou dívku, jejího 11letého bratra, 31letého obyvatele ostrova a bulharského turistu. Pět lidí zůstávalo v neděli večer pohřešovaných.

Související obsah

​​Kromě stržených budov valící se bahno odneslo také auta. Kvůli nánosům jsou ulice špatně průjezdné, což komplikuje záchranné práce. "Záběry z Ischie, kterou večer zasáhla prudká bouře, jsou strašlivé," zhodnotil situaci politik Giuseppe Conte.

"Jsem v kontaktu s ministrem Musumecim a sledujeme vývoj špatného počasí, které zasáhlo ostrov Ischia. Vláda vyjadřuje podporu tamním obyvatelům a děkuje záchranářům, kteří se podílejí na pátrání po pohřešovaných," vyjádřila se na twitteru k událostem na Ischii premiérka země Giorgia Meloniová.

Italská vláda vyhlásila na mimořádném nedělním zasedání na ostrově výjimečný stav a vyčlenila na naléhavou pomoc dva miliony eur (necelých 49 milionů korun).

V jednom z tamních hotelů uvázla také skupina turistů. Podle tiskových agentur je záchranné složky již vyprostily a odvezly do bezpečí.

V říjnu postihly sesuvy půdy a záplavy Střední a Jižní Ameriku v důsledku hurikánu Julie:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz