Domácí

Startuje lyžařská sezona. Lidé jsou natěšení, pokoje v hotelích rychle mizí

Lyžařská sezona začala. Tento víkend se poprvé rozjel vlek na vrcholku Černé hory v Krkonoších. První den tam vyrazily desítky natěšených lyžařů. Ceny v zimních střediscích se příliš nezvýšily a také obsazenost hotelů je prý velmi slušná.

Lyžařskou sezonu v Krkonoších začali v Janských Lázních. V devět hodin ráno spustili lanovku a lyžovalo se na 300 metrech sjezdovky. Velkou výhodou tam je nadmořská výška. Lyžuje se z vrcholku ve výšce 1 200 metrů. V sobotu tam bylo přímo pohádkově. "Máme tu asi 50 centimetrů sněhu přírodního, který je smíchaný s tím technickým," láká ředitel SkiResortu Černá hora – Pec.

Další skiareály se teprve chystají. Některé otevřou za týden, další to stihnou do Vánoc. Obecně je lyžování poměrně drahý sport a i letos skipasy podraží, nebude to ale o tolik a nebude to všude. Stále také platí, že pokud si koupíte skipas on-line a s větším předstihem, ušetřit můžete až 30 procent.

Související obsah

​Na lyžaře už je také nachystaná horská služba. Ke stovce stálých záchranářů přibylo 40 na zimu a dalších 350 dobrovolníků je v pohotovosti v případě pádů lavin nebo dalších pátracích akcí. "Vloni měli záchranáři na našich horách přes 7 250 výjezdů a také letos lidí zřejmě neubude. Alespoň podle rezervací," řekl Petr Pouk z Horské služby Orlické hory.

"Jsme překvapeni, jak velký zájem je. Jeden hotel už máme úplně plný, druhý je obsazený z 90 procent," potvrzuje hoteliér František Jelínek. Začátek sezony si pochvalují i návštěvníci hor. "Tři roky to nefungovalo, tak letos super. Věřím, že to bude dobrá sezona, budu tady pořád," prozradil jeden z nich.

V České republice je více než 400 sjezdovek. Provozovatelé i letos do nových technologií investovali obrovské peníze, přibližně 700 milionů korun.

sei, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz