Počasí

Plánujete víkendovou lyžovačku? Podívejte se, jaké bude počasí

První vleky se rozjely už během prvního adventního víkendu a tradičně v Krkonoších na Černé hoře. A během následujícího víkendu jich bude v provozu více. Mnoho přírodního sněhu sice padat nebude, ale teploty se budou v hladině 850 hPa držet pod bodem mrazu a budou dobré podmínky pro umělé zasněžování. Pokud nepřijde výrazná obleva před Vánocemi, budou podmínky pro lyžaře na horách na konci roku dobré.

Nový týden bude bez slunečních paprsků

Počasí v pracovním týdnu bude psát stále stejný scénář – zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení. Během dne ojediněle polojasno. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 1 až 5 °C. Od čtvrtka, tj. 1. prosince, když startuje meteorologická zima, budou ranní minima klesat až -3 °C a odpolední teploty se budou nejčastěji zastavovat mezi 0 až 4 °C. I nadále bude převládat zataženo a mlhavo. Počasí u nás bude pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu nad severovýchodní Evropou. Srážkové úhrny budou nízké – nejčastěji v podobě slabého sněžení. Řidiči musí být opatrní na silnicích – největším nebezpečím budou tentokrát mrznoucí mlhy, při mrznoucích srážkách ledovka. Na podrobnější předpověď počasí v jednotlivých dnech tohoto týdne se můžete podívat zde na TN.cz.

Srážek mnoho nebude | Zdroj: TN.cz

​O víkendu do hor

V nižších polohách zůstane počasí neměnné také o druhém adventním víkendu. Na horách ale bude místy polojasno. V sobotu bude zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení a polojasno. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. V neděli bude zataženo, místy mrznoucí mlhy, ojediněle slabé sněžení a polojasno. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. A změnu v počasí nepřinese ani počátek prosince. Mikulášské oteplení, které najdeme často v pranostikách, se letos konat nebude.

Související obsah

Index lyžování

Index lyžování vychází nejen z výšky sněhové pokrývky (nakonec je jedno, zda lyžujete na 30 centimetrech, nebo 3 metrech), ale zejména z kvality sněhu (ten už je podstatný) a v neposlední řadě z povětrnostních podmínek – jinak se budeme cítit při -10 °C, slunečné obloze a bezvětří a jinak při -1 °C, silném větru a sněhové vánici. Podle statistik je na horách nejvíce sněhu na konci února, to jeho kvalita už není moc dobrá. A nejen v posledních letech se během zimní sezóny několikrát setkáváme na horách s výraznou oblevou, kdy utrpí nejen výška, ale i kvalita sněhu.

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz