Domácí

PŘEDPOVĚĎ: V Česku pořádně přituhne. Čeká nás sníh i mráz

V následujících dnech si příliš sluníčka neužijeme. Naopak bychom měli vytáhnout deštníky i kulicha. V noci už navíc pořádně přituhne a teploty klesnou pod nulu.

"Střední Evropa bude v okrajovém proudění mohutné tlakové výše nad severovýchodní až severní Evropou. Zároveň k nám bude částečně zasahovat brázda nízkého tlaku vzduchu od západu," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

pondělí bude zataženo, zpočátku se objeví i mrznoucí mlhy. Ojediněle musíme počítat s mrholením nebo slabým sněžením. V noci teploty klesnou až na -3 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 5 °C, v 1 000 metrech na horách bude kolem -1 °C.

Související obsah

Úterý bude ve znamení převážně zatažené oblohy. Místy bude pršet nebo sněžit. Noční teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C, přes den naměříme maximálně 5 °C.

Ve středu bude rovněž zataženo. Je třeba mít stále deštníky v pohotovosti kvůli dešti nebo sněhu. V noci teploty spadnou až na -3 °, přes den se zvednou na 5 °C.

Ve čtvrtek očekávají meteorologové zataženo, ojediněle i mrznoucí mlhy. Bude také pršet nebo sněžit. Noční teploty se sníží na -3 °C, ty denní budou kolem 5 °C.

Konec pracovního týdne bude převážně zatažený, místy bude mrholit nebo sněžit. V noci teploty klesnou na -2 °C, přes den pak v pátek dosáhnou jen 4 °C.

Související obsah

Další dny budou také zatažené s deštěm nebo sněhem. Ojediněle bude polojasno, avšak zejména na horách. Nejnižší teploty v noci budou mezi -2 až 3 °C, přes den se teploty vyšplhají až k 6 °C.

Horská střediska se připravují na zimu. Více se dozvíte v následující reportáži TN Live:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz