Krimi

Ozbrojený muž přepadl benzinku na Žďársku. Pátrá po něm policie

Benzinku ve Velké Bíteši na Žďársku ve čtvrtek přepadl ozbrojený muž. Obsluhu měl ohrožovat dvěma zbraněmi. Z jedné dokonce vystřelil. Po neznámém pachateli pátrají policisté.

Oznámení o přepadení benzinky v ulici Hybešova ve Velké Bíteši přijali policisté ve čtvrtek asi 10 minut před půl sedmou hodinou ráno. "Z prvotního oznámení vyplývalo, že do objektu čerpací stanice vstoupil muž, který byl ozbrojený dvěma střelnými zbraněmi. Po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti. Z jedné střelné zbraně v prostoru čerpací stanice vystřelil," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kromě obsluhy měl být v prodejně v době přepadení ještě jeden člověk. Nikdo se nezranil. Na místo poté okamžitě dorazily policejní hlídky. Vyšetřovatelé nyní pátrají po pachateli.

Související obsah

Do hledání byla zapojena také letecká služba a kynologové se psi. Policisté nyní prosí o pomoc také veřejnost. "Prosíme případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v blízkosti čerpací stanice, projížděli po silnici II/395 kolem čerpací stanice a mají ve svých vozidlech kamerové záznamy, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158," vyzvala Čírtková.

Hledaný muž je zhruba 180 centimetrů vysoký. Na sobě měl oblečenou černou maskáčovou bundu, modré džíny a na nohách sportovní bílé boty. Na hlavě měl nasazenou šedou čepici s kšiltem a naraženou černou kapuci. "Obličej si maskoval tmavým respirátorem. Na rukou měl oblečené rukavice modré barvy s výrazným bílým nápisem," doplnila Čírtková. Dotyčný z místa utekl. Kriminalisté nevylučují, že měl někde v blízkosti čerpací stanice schované auto a poté ujel.

Policisté však varují, že dotyčný může být nebezpečný. "V žádném případě se muže nesnažte žádným způsobem zadržet, protože může být ozbrojený. Ale pokud máte poznatky k jeho pohybu nebo pobytu, tak kontaktujte linku 158," uzavřela Čírtková.

Muž se snažil s nožem vyloupit benzinku. Prodavačka ho vyhnala násadou na koště (8/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz