Zahraničí

Putin poprvé přiznal krizi! S Evropou už vůbec nepočítá

Putin poprvé přiznal krizi! S Evropou už vůbec nepočítá
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Mezinárodní obchod je podle ruského prezidenta Vladimira Putina ve vážné krizi. Jediným východiskem pro Moskvu je najít nové a spolehlivé partnery. Šéf Kremlu naznačil, že nadějí na návrat do Evropy se už vzdává.

Putin o krizi mezinárodního obchodu mluvil na schůzce s prezidentem Kazachstánu Kasymem-Žomartem Tokajevem, informovala agentura TASS.

Spolupráce mezi Moskvou a Astanou se bude podle šéfa Kremlu prohlubovat. "Zvláštní pozornost teď věnujeme rozvoji společné dopravní a logistické infrastruktury, odstraňování omezení, která brání obchodu a investiční výměně. Je to důležité zejména nyní, kdy je mezinárodní obchod v krizi," prohlásil.

"S ohledem na Rusko to přináší nutnost zavést rozsáhlá škálovací opatření s cílem přeorientovat exportní a importní operace na nové trhy," doplnil Putin s tím, že s evropskými trhy už prakticky nepočítá.

Související obsah

Už ale nezmínil, že je ruské firmy musely vyklidit kvůli sankcím, kterými Evropa reagovala na únorový útok Ruska na Ukrajinu, jenž přerostl ve vleklou válku.  

Tokajev do Ruska zamířil pouhý týden po svém znovuzvolení. Podle Putina tím potvrdil přátelské vazby mezi oběma zeměmi, upozornila agentura RIA Novosti.

Putinův zdravotní stav se zhoršuje. Na schůzce mu zmodraly ruce:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz