Domácí

Řidiči natankovali u pumpy vadnou naftu a neodjeli. Problémy měly i sanitky

Pořádné problémy zažila řada řidičů v pondělí v Jeseníku. Do svých aut totiž u čerpací stanice Orlen Benzina šoféři natankovali vadnou naftu. Následně nemohli z místa odjet.

Na pondělní situaci u čerpací stanice Orlen Benzina upozornila redakci TN.cz čtenářka. "Spousta aut natankovala špatnou naftu. Všichni natankovali a chvíli poté zůstali stát," přiblížila paní Simona.

Odtahové služby tak měly v Jeseníku pořádně napilno a nestíhaly. "Bylo to tak. Defacto se stalo to, že natankovali do nádrží na naftu močovinu, tedy AdBlue. Oddělalo jim to vstřikování," vysvětlil pracovník jedné z jesenických odtahových služeb.

Související obsah

Před problémem s naftou ostatní řidiče varoval na sociálních sítích jeden ze spolumajitelů autoservisu Auto-BPK, s. r. o. "Orlen v Jeseníku za podjezdem, mají bordel v naftě a klekají auta," napsal Tomáš K.

Potíže s naftou potvrdil mluvčí společnosti Orlen Unipetrol RPA s. r. o. Pavel Kaidl. "V pondělí došlo na naší čerpací stanici Orlen v Jeseníku k chybě při závozu produktů. Po zjištění pochybení jsme prodej nafty ihned zastavili a neprodleně jsme provedli opatření k nápravě. S dotčenými zákazníky jsme ve spojení a za vzniklé nepříjemnosti se velmi omlouváme," uvedl.

Podle svědků vadnou naftu natankovalo také několik sanitek záchranné služby. "Záchranky, které naftu nabraly, byly dvě. Jednu jsme dali do kupy v podvečer a druhou v úterý ráno," doplnil Tomáš K.

Mluvčí záchranářů Lucie Mikisková však ubezpečila, že ani v takovém případě by to neohrozilo žádné pacienty, ke kterým by zdravotníci museli vyjet. "Pokrytí rozvozu není problém. Máme náhradní vozidla. Tam se vymění kus za kus a na provozu se to nepozná," sdělila Mikisková.

Podobné zkušenosti mají však řidiči také z jiných částí Česka. "Benzina už nikdy. Posledně plná v Jindřichově Hradci do Superbu 2.0 TDI 125kW a v půlce nádrže byl motor po smrti. Jel na dva válce," nastínil pan Manu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz