Zahraničí

Putin může na Ukrajině zvítězit každým dnem, varuje bývalý velitel NATO

Putin může na Ukrajině zvítězit každým dnem, varuje bývalý velitel NATO
Ruský prezident Vladimír Putin | Zdroj: Profimedia

Vladimir Putin se v příštích týdnech pokusí donutit Ukrajinu, aby požádala o příměří. Myslí si to americký generál Wesley Clark, někdejší velitel jednotek Severoatlantické aliance (NATO) v Evropě. Pokud se ruské armádě povede jeden manévr, má Putin podle Clarka vítězství jisté.

Pokud by Kyjev požádal Rusko o příměří, pro Vladimira Putina by to znamenalo předběžné vítězství. Portálu CNN to řekl americký generál Wesley Clark, který v minulosti velel evropským silám NATO.

Varoval, že se to může stát každým dnem. "Pokud ruská armáda dokáže vytvořit nesnesitelný tlak na ukrajinské ozbrojené síly, než dorazí posily k Chersonu, a přinutí tak Ukrajince požádat o příměří, Putin vyhraje," prohlásil Clark.

Podle něj dokáží Rusové způsobit ukrajinským vojskům podstatné škody. "Víme, že mají stále velkou kapacitu na výrobu raket. Mohou tak udržet rychlé tempo bombardování po dobu ještě několika týdnů," podotkl.

Související obsah

Raketové útoky Moskva skutečně nemá v plánu zastavit, ruská státní agentura RIA Novosti informovala, že budou pokračovat do odvolání.

Cílem bombardování mají být podle Kremlu energetická infrastruktura, obranný průmysl a vojenská velitelská a komunikační zařízení. Opakovaně se ale prokázalo, že ruské rakety dopadají i na civilní cíle.

Na Ukrajině hrozí jaderné havárie, varují Rusové před katastrofou:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz