Domácí

Meteorologové varují před náledím! Klouzat to bude v pěti krajích

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před náledím. Teploty mají ve čtvrtek v noci klesnout pod bod mrazu a sníh či déšť následně mohou vytvářet náledí, zejména na jihozápadě Česka.

Ve čtvrtek začíná astronomická zima a hned o sobě dává pořádně vědět. ČHMÚ vydal výstrahu před náledím. "Počasí u nás ovlivňuje svým okrajem mohutná tlaková výše nad východní a severovýchodní Evropou a její vliv na počasí u nás začne slábnout," uvedlo ČHMÚ.

Dávejte pozor na cestách, hrozí nebezpečí úrazu. "Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," radí ČHMÚ.

Související obsah

​Výstraha platí od čtvrtečních 21:00 do pátku 11:00 pro Středočeský kraj (Beroun, Dobříš, Hořovice, Příbram, Rakovník, Sedlčany), Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj (Chomutov, Kadaň, Podbořany, Žatec).

Mapa výstrahy před náledím 1. 12. 2022 | Zdroj: ČHMÚ

Námraza v Česku komplikuje dopravu. Zapříčinila již několik nehod:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz