Zahraničí

Rusové řekli, co bude po válce. Popsali svoje plány se Západem

Rusové řekli, co bude po válce. Popsali svoje plány se Západem
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Zdroj: Profimedia

Ruské vedení už plánuje, jakým způsobem se budou formovat vztahy se Západem po konci války na Ukrajině. Podle ministra zahraničí Sergeje Lavrova je nereálné, že by se vrátily do stejných kolejí jako před konfliktem. Mezi Moskvou a demokratickým světem panuje největší napětí od pádu železné opony.

Obnovit vztahy mezi Ruskem a Západem v rozsahu před únorem 2022 nebude možné. Ve čtvrtek to prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s tím, že složité bude i navázat na spolupráci v bezpečnostních otázkách, píše list Kommersant.

"Je navýsost jasné, že jakmile přijde ten okamžik, kdy se naši západní sousedé a bývalí partneři najednou začnou opět zajímat o nějaké obnovení spolupráce na evropské bezpečnosti, pak to nebude fungovat. Protože obnova znamená vrátit to, co bylo předtím. A to už se nestane," prohlásil Lavrov.

Související obsah

Kremelská propaganda vykládá válku na Ukrajině jako pokus Západu zničit Rusko. Byla to přitom Moskva, která na začátku letošního roku spustila nevyprovokovanou agresi vůči sousednímu státu. Mezinárodní společenství dokonce volá po zřízení nového tribunálu, který by vyšetřil všechny válečné zločiny, kterých má být už přes 50 tisíc, upozornil portál The New York Times

Lavrov tvrdí, že návrat k "předúnorovému" systému by Rusko uvrhl do područí západní hegemonie. "Až si Západ uvědomí, že je lepší koexistovat na základě nějakých vzájemně dohodnutých základů, budeme naslouchat tomu, co navrhuje. A je jasné, že by to mělo proběhnout ve zcela novém rámci," uzavřel.

Putinovi hrozí tribunál, Rusko je podezřelé i z genocidy:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz