Krimi

Vražda mladého varhaníka: Policie popsala, jak se vše stalo

Do obce Baška na Frýdecko-Místecku se ve čtvrtek odpoledne sjeli kriminalisté. Vyšetřují smrt mladého varhaníka, kterého měl zavraždit jen o něco starší útočník.

"Policisté v obci na Frýdecko-Místecku prověřují okolnosti násilného trestného činu, při kterém zemřela jedna osoba. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří zjišťují další okolnosti a skutečnosti," zveřejnili strážci zákona ve čtvrtek večer na twitteru. Osmnáctiletý mladík zemřel v kostele v Bašce.

V pátek odpoledne přidala policejní mluvčí Pavla Jiroušková další podrobnosti: "Ve večerních hodinách kriminalisté zadrželi podezřelého 20letého muže, kterého dnes vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy." Hrozí mu až 20 let za mřížemi.

Související obsah

Podle Jirouškové se vše seběhlo tak, že 20letý mladík přišel ve středu 30. listopadu do kostela v době, kdy tam druhý mladík pracoval na údržbě varhan a tam jej napadl. Jiroušková uvedla, že útočník měl vše dopředu promyšlené, motivem byly osobní důvody: "Způsobil mu zranění, kterým poškozený mladík na místě podlehl. V následujících hodinách bude podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby."

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz