Zahraničí

Vzpoura proti Putinovi! Jdeme domů, řekli záložníci. A odešli

Vzpoura proti Putinovi! Jdeme domů, řekli záložníci. A odešli
Ruský prezident Vladimir Putin (23. 11. 2022) | Zdroj: Profimedia

Ruští mobilizovaní vojáci se bouří proti rozkazům prezidenta Vladimira Putina. Trpělivost došla záložníkům v kasárnách v Kazani, kterým tak dlouho odmítali vyhovět jejich požadavkům, až se sebrali a odešli.

Ve vojenském areálu u ruské Kazaně proběhla vzpoura několika desítek mužů, kteří tam procházeli výcvikem do války na Ukrajině. Informoval o tom portál Dialog.

Mobilizovaným záložníkům vadil prý až příliš tvrdý režim. Velitelé je nepouštěli na návštěvy příbuzných, neměli ani téměř žádný čas na odpočinek.

Související obsah

Po sociální síti Telegram se šíří několik videí, na kterých vojáci rozrazili bránu kasáren a rychlým krokem odešli. "Máme toho dost, jdeme!" křičeli. Další příslušníci ruské armády se jim chvíli snažili v úprku zabránit, ale marně.

"Ruští mobilizovaní vojáci se v Kazani vzbouřili a ve velkém opustili jednu z výcvikových jednotek," stojí u záběrů.

Není to poprvé, kdy dali Rusové hlasitě najevo, že nehodlají kvůli Putinovým geopolitickým plánům umírat. V kazaňském výcvikovém táboře je to od zářijového vyhlášení mobilizace už několikátá vzpoura. V říjnu se o ni pokusili třeba i v Bělgorodu, kde tehdy několik lidí zastřelili. 

Putinovi hrozí tribunál, Rusko je podezřelé i z genocidy:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz