Zajímavosti

Microsoft hlásí celosvětové výpadky. Lidem přestaly fungovat Teams i Outlook

vztek
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Společnost Microsoft řeší výpadky některých klíčových komunikačních služeb, jako jsou Teams či Outlook. Od středečního rána se tak musí řada firem a škol obejít bez nástrojů, které tvoří nedílnou součást jejich každodenního provozu. Problémy se dotýkají i Čechů.

Společnost Microsoft prošetřuje problém, který má dopad na uživatele po celém světě. Kvůli výpadkům některých klíčových služeb včetně Teams a Outlook se ocitly v problémech školy i firmy.

Zatím není jasné, kolika lidí se problém týká. Údaje z webu Downdetector, který sleduje výpadky, ale hlásí více než 3 900 incidentů v Indii a více než 900 v Japonsku. Další zprávy o výpadcích se objevily třeba v Austrálii, Británii nebo ve Spojených arabských emirátech, píše Reuters.

Jen Microsoft Teams využívá více než 280 milionů lidí po celém světě. Firmy i školy tuto službu využívají ke komunikaci, plánování schůzek i organizaci pracovních postupů.

Související obsah

​Během výpadku si ale řada uživatelů nemohla ani vyměňovat zprávy, připojovat se k hovorům nebo používat jiné oblíbené funkce.

"K dnešní osmé hodině ráno ve Spojeném království bylo zaznamenáno okolo 4 992 případů, kdy lidé nahlásili problémy s e-mailovou platformou Outlook, a 2 173 se službou Teams," informoval například portál Sky News. S problémy se potýkali obyvatelé Manchesteru, Londýna, Birminghamu, Oxfordu i Cardiffu.

"Zjistili jsme potenciální problém se sítí a podnikáme další kroky k vyřešení problémů," ubezpečila společnost na twitteru.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz