Domácí

Policie uzavřela vjezd do Špindlerova Mlýna. Lidé museli auta nechat už ve Vrchlabí

Policie uzavřela vjezd do Špindlerova Mlýna. Lidé museli auta nechat už ve Vrchlabí
Odstavné parkoviště ve Vrchlabí | Zdroj: Policie ČR

Světový pohár v lyžování ve Špindlerově Mlýně přivedl do města řadu diváků. Ti svými auty zaplnili celé město již hodinu před slavnostním zahájením. Policisté tak museli město pro další řidiče uzavřít a přijíždějící auta posílali do nedalekého Vrchlabí. Vjezd do města byl znovu umožněn jeho návštěvníkům krátce před třetí hodinou odpoledne.

Sobota se kromě druhého kola prezidentských voleb nese i v duchu Světového poháru v lyžování. Ten se koná oba víkendové dny ve Špindlerově Mlýně, kam nalákal spousty fanoušků. Ti se snažili před slavnostním zahájením najít ta nejlepší místa na zaparkování.

Krátce po osmé hodině ráno ale policisté na svém twitterovém profilu oznámili, že omezují vjezd do města. "V současné chvíli jsou již parkovací kapacity ve Špindlerově Mlýně pro osobní vozidla návštěvníků zaplněny," uvedla policie.

Související obsah

Řidiči tak museli zůstat na odstavném parkovišti už ve Vrchlabí. "Žádáme návštěvníky o maximální trpělivost a ohleduplnost v dopravě," přidali policisté krátce po deváté hodině. V tu dobu již byly na odstavném parkovišti desítky aut.

Jejich posádky po zaparkování čekala 16kilometrová cesta ke sjezdovce ve Špindlerově Mlýně. Organizátoři pro ně připravili zdarma svozový autobus ze všech vzdálených parkovišť, jak uvedli na svém webu.

Znovu otevřený byl vjezd do města krátce před třetí hodinou odpoledne, kdy se akce blížila ke konci. "Příjezd do Špindlerova Mlýna od Vrchlabí je již bez omezení. Postupně se vyprazdňují i záchytná parkoviště," přidali policisté. 

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz