Prezidentské volby 2023

Pavel jednal s Fialou a šéfy parlamentu. Vracíme se do normálu, shodli se

Premiér Petr Fiala (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ve středu večer jednali s budoucím prezidentem Petrem Pavlem. Mluvili o možnostech a způsobech spolupráce, scházet se chtějí minimálně jednou za čtvrt roku. Vrátili jsme se do normální situace, shodla se čtveřice po setkání.

Schůzku svolal Vystrčil do senátního Prezidentského salonku, trvala přes hodinu a půl. "Hlavní pocit je, že si všichni uvědomujeme, že díky voličům jsme dostali šanci zase společně komunikovat a intenzivně pracovat pro tuto zemi. Máme velkou šanci a zároveň velkou odpovědnost," prohlásil předseda Senátu.

"Pro mě toto setkání je návratem k normálu. Něčemu, co bychom neměli považovat za něco výjimečného," řekl po jednání Pavel.

Budoucí prezident věří, že se s ostatními ústavními činiteli bude setkávat často i při jiných příležitostech. Formální schůzky se ale mají uskutečňovat přinejmenším jednou za čtvrt roku. "Jsme připraveni koordinovat naše aktivity, které se týkají nejenom vnitřní politiky, ale i té zahraniční," pokračoval.

Související obsah

"Svědčí to ne o tom, že bychom všichni zastupovali jednu vládní koalici, ale zastupujeme tady snahu normálně komunikovat, koordinovat kroky ve prospěch občanů. Bavili jsme se o tom, jaká bude míra naší koordinace, máme na sebe nejenom mobily, ale v kontaktu jsou i naše týmy a naši mluvčí," uvedl Pavel.

Fiala považuje středeční schůzku za "důležitý signál". "Vracíme se do normální situace, k něčemu, co by mělo být naprosto samozřejmé, že spolu klíčoví ústavní činitelé hovoří, baví se o tom, co je důležité pro Česko a rozdělují si úlohy," prohlásil předseda vlády.

"Návratem do normálu" čtveřice narážela na přístup dosluhujícího prezidenta Miloše Zemana, který před třemi lety přestal komunikovat s Vystrčilem kvůli jeho cestě na Tchaj-wan. 

"Tyto schůzky jsou něco, co by mělo být naprosto přirozené. Budeme usilovat o to, aby to bylo ku prospěchu všech občanů," uzavřela Pekarová Adamová.

TN.cz

K tématu Prezidentské volby 2023

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz