Domácí

Konflikt matky s řidičem: Respektujte se, radí zaměstnancům i rodičům PID

Pražská integrovaná doprava (PID) zareagovala na sociálních sítích na pondělní konflikt. Řidič z autobusu vyhazoval dvě maminky na mráz. Podle přepravního řádu totiž může převážet jen jeden kočárek. To rozzuřilo obě ženy, ale i spoustu dalších lidí na sociálních sítích.

Konflikt maminky s řidičem vyvolal v tomto týdnu velké diskuze. PID se tak rozhodla zareagovat na sociálních sítích. "Milé maminky, milí řidiči, bez vás bychom se v životě daleko nedostali. Zkuste prosím spolu vycházet a vzájemně se respektovat," napsala v sobotu na twitteru.

Rady PID dala svým zaměstnancům i rodičům. "Milí řidiči, budeme rádi, když se budete cestujícím snažit vyjít vstříc, chovat se k nim slušně a dovezete je bezpečně do cíle. Milí cestující, budeme rádi, když budete ohleduplní k práci řidičů. Nemají to jednoduché, tráví za volantem mnoho hodin v silném provozu a snaží se vás dopravit v čas a v pořádku. Pokud má na vás řidič prosbu, respektujte ji, prosím," vzkázala.

Související obsah

Odpovídá také na otázku, kolik se do autobusu vejde kočárků. "Vejde se jich hodně, ale důležitější otázkou je, kolik jich může cestovat ve voze bezpečně. Drtivá většina autobusů, které v systému Pražské integrované dopravy jezdí, má homologaci pro přepravu jednoho kočárku," vysvětlila. 

Na twitteru ale tímto vyjádřením opět vyvolala diskuzi. Lidé upozorňují na to, že řidiči mohou dát výjimku a v hromadné dopravě často vidí více kočárků. "Řidič je tím, kdo je odpovědný za to, že vás všechny doveze v bezpečí. A vždy by měl vyhodnotit aktuální situaci tak, abyste bezpečně dojeli do cíle i s dětmi," odpověděla PID.

Připojila také video pražského dopravního podniku. To vysvětluje, jak správně cestovat s kočárkem. Podívat se na něj můžete pod titulkem tohoto článku.

Myslela jsem si, že si dělá srandu, řekla matka

Se svým dítětem nastoupila do autobusu linky 103 Lucie Chadrabová v pražských Ďáblicích. Za chvíli přistoupila i další maminka s kočárkem a v ten moment se ozval křik řidiče.

Související obsah

"Nejdřív jsem si myslela, že si dělá srandu, ale vyhazoval nás, protože prý nemůžou jet dva kočárky najednou," řekla TN.cz. "Nechtěla jsem do těch mrazů, které včera dopoledne v Praze byly," poznamenala v úterý. Na sociálních sítích přiznala, že ji celý incident rozplakal.

Mluvčí ROPIDu Filip Drápal už v úterý pro TN.cz přiznal, že celý konflikt byl z obou stran zbytečně vyhrocený. Řidiče poučili o možnostech vhodnější a méně konfrontační komunikace s cestujícími. Více se dozvíte ZDE.

Podívejte se, jak celý konflikt proběhl:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz