Domácí

V Česku záhadně zmizelo několik mladých lidí. Policie je bezradná

V Česku záhadně zmizelo několik mladých lidí. Policie je bezradná
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Za necelé dva týdny se v Česku ztratilo hned několik mladých lidí. Policie požádala veřejnost o pomoc při pátrání. Jednoho chlapce se podařilo již v pořádku najít, další jsou ale stále nezvěstní.

Zdeněk Feko

Pohřešovaný chlapec
Pohřešovaný Zdeněk Feko | Zdroj: Policie ČR

​​Po dvanáctiletém chlapci z Kladenska vyhlásila policie pátrání 23. ledna. Zdeněk je střední postavy s hnědočernými rovnými vlasy a hnědýma očima. Vysoký je 140 až 150 centimetrů.

Jakub Janovec

Pohřešovaný muž
Pohřešovaný Jakub Janovec | Zdroj: Policie ČR

​​Čtyřiatřicetiletý muž z Prahy byl naposledy viděn 29. ledna v jedné z pražských restaurací. "Od té doby o sobě nedal nikomu vědět a jeho rodina má strach o jeho život. Do této doby byl totiž denně v kontaktu se svými blízkými a pracovně byl velmi spolehlivý," popsal pražský policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

​Jakub je 190 centimetrů vysoký, má hnědé, mírně prošedivělé vlasy. Nechává si růst knír a bradku. "Oblečen je s největší pravděpodobností do hnědé zimní parky s kapucí lemovanou kožíškem, modrých džín a na nohou má sportovní obuv. Pokud jste tohoto muže kdekoliv viděli nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jeho nalezení, kontaktujte, prosím, linku 158," dodal Hrdina. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Tomáš Doležal

Pohřešovaný Tomáš Doležal
Pohřešovaný Tomáš Doležal | Zdroj: Policie ČR

​Do pátrání po 33letém Tomášovi ze Znojemska jsou nasazeny desítky policistů, kteří mladého muže hledají od pondělního odpoledne. Předchozí den totiž muž náhle odešel z práce a nikomu o sobě nedal vědět, mobilní telefon má nedostupný. Pátrací akce probíhá u Jevišovic.

"V místě posledního zjištěného pobytu, které má mnohdy členitý a lesnatý terén, pomáhá policistům pročesávat okolí i policejní vrtulník s termovizí, dron a psovod se služebním psem. Oblečený by mohl být do maskáčových kalhot a maskáčové bundy," informoval policejní mluvčí Petr Vala.

Marcel Šoulák

Pohřešovaný Marcel Šoulák
Pohřešovaný Marcel Šoulák | Zdroj: Policie ČR

​Po 17letém Marcelovi z obce Jiřice na Pelhřimovsku policie vyhlásila pátrání 7. února poté, co v pondělí odpoledne odešel ven a nevrátil se. "Prověřili jsme lokalitu jeho bydliště a míst, která navštěvuje nebo u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet. Jedním z míst, kde by se mohl pohybovat, je Pelhřimov, kde studuje," uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Pátrání po Davidovi má šťastný konec

​Po šestnáctiletém Davidovi z Děčínska vyhlásila policie pátrání 4. února. Ten den doma oznámil, že se do šesté hodiny večer vrátí, nepřišel však a nikomu o sobě nedal vědět. V úterý ráno policisté akci odvolali. "Pohřešovaný chlapec byl vypátrán a je v naprostém pořádku. Děkujeme všem za pomoc při pátrání," oznámili.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz