Krimi

Konec pátrání po nebezpečném muži. Mrtvého ho našli v polském hotelu

Podezřelý z vraždy mladé ženy v pražském hotelu je po smrti. Tělo hledaného Petra Krause našli v úterý odpoledne v hotelu v polské Vratislavi. Před dotyčným varovala i polská policie s tím, že se může v zemi nacházet. Právě ona informovala, že pátrání po muži je u konce. 

Několik dní pátrala policie po 42letém Petru Krausovi, který byl podezřelý z brutální vraždy mladé ženy z Liberce. Varovali před ním také Poláci. "Může pobývat v Polsku. Je nebezpečný a může být ozbrojený," informovali polští policisté na twitteru.

Právě oni oznámili v úterý odpoledne, že pátrání je u konce. Informaci následně potvrdili také čeští policisté. "V odpoledních hodinách bylo v jednom z polských hotelů ve Vratislavi nalezeno tělo českého občana. S největší pravděpodobností se jedná o podezřelého," řekl TN.cz policejní mluvčí Jan Rybanský.

Související obsah

"Na případu spolupracujeme s polskou stranou. Další konkrétnější informace ale v tuto chvíli nejsou. Více budeme vědět ve středu," doplnil Rybanský. Dopoledne pak na twitteru policisté potvrdili, že mrtvý muž objevený v Polsku je skutečně Kraus.

"Kriminalisté hodnověrným způsobem ověřili totožnost českého občana nalezeného v polské Wroclavi, kdy můžeme potvrdit, že se skutečně jedná o hledaného dvaačtyřicetiletého muže podezřelého z vraždy. Děkujeme polským kolegům, kteří s námi na případu pracovali," uvedli.

Auto, ve kterém měl hledaný z místa vraždy mladé ženy odjet, přitom policisté našli v úterý na Brněnsku. Ve škodovce se zavražděná Klára M. vydala minulý týden z Liberce na služební cestu. Mrtvou ji našla policie v sobotu v pražském hotelu Grandior. Ještě téhož dne vyhlásila pátrání po podezřelém muži.

Ten údajně brával Kláru M. na poker, kterému se rád věnoval. A býval agresivní hlavně ve chvíli, kdy se mu nedařilo ve hře a napil se alkoholu. V takových situacích měl podle zdroje TV Nova rovněž ve velkém rozhazovat peníze.

​Ačkoliv měla Klára nového přítele, dříve pravděpodobně udržovala s podezřelým krátký vztah, ze kterého se mladá žena snažila uniknout a skončilo to nebezpečným vyhrožováním ze strany hráče pokeru. Právě nový partner oznámil, že se mu jeho přítelkyně od čtvrtka neozvala.

Podezřelý byl kvůli pronásledování už i u soudu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz