Domácí

Náhle zemřela špičková diplomatka. Česko reprezentovala 25 let

Monika Studená
V sobotu 11. března 2023 v Izraeli náhle zemřela zástupkyně velvyslance paní Monika Studená | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

V sobotu náhle zemřela zástupkyně velvyslance v Izraeli Monika Studená. Dlouholetá diplomatka reprezentovala Českou republiku v zahraničí 25 let. Její úmrtí oznámilo ministerstvo zahraničních věcí.

Česká diplomacie přišla o jednu ze svých předních pracovnic. V sobotu 11. března náhle zemřela zástupkyně velvyslance v Izraeli Monika Studená. Její úmrtí oznámilo v pondělí ministerstvo zahraničí.

Studená v rámci svého působení, které trvalo 25 let, pracovala na několika zahraničních misích a také spolupracovala s českými bezpečnostními službami i s NATO. Česko reprezentovala kromě Izraele také ve Velké Británii, Belgii, USA nebo Afghánistánu.

Související obsah

Ministerstvo na Studenou vzpomíná jako na nesmírně schopnou diplomatku. "Nebyla jen řadovým diplomatem, který zahraniční politiku provádí. Ona ji spoluvytvářela. Byla jedním z pilířů české zahraniční služby," uvedlo ministerstvo.

Studená není jediným špičkovým diplomatem, o kterého Česko nedávno přišlo. Minulý měsíc nečekaně zemřel také velvyslanec v Polsku Jakub Dürr. Bylo mu 46 let. Vzpomínali na něj jak vysoce postavení představitelé Česka, tak Polska. 

Zemřel Lubomír Štrougal. Bývalému předsedovi československé vlády bylo 98 let (02/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz