Zahraničí

Putin se bojí smrti. Zabarikádoval se v protiatomovém bunkru

Putin se bojí smrti. Zabarikádoval se v protiatomovém bunkru
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Obavy ruského prezidenta Vladimira Putina z toho, že ho někdo zabije, každým dnem rostou. Podle expertů je schovaný v protiatomovém bunkru a před veřejností ho zastupuje dvojník. Kryty, které jsou už z dob Sovětského svazu rozeseté po celé zemi, prý nechal ještě před útokem na Ukrajinu zmodernizovat.

Putin žije v podzemním bunkru, tvrdí autorka několika knih o ruském prezidentovi Krystyna Kurczab-Redlichová. Polskému listu Wiadomości řekla, že na veřejnosti za něj vystupuje dvojník.

"Skrývá se. Jeho bydlištěm jsou bunkry. Je jich tolik, že je těžké říct, ve kterém přesně je," prohlásila s tím, že když musí jednat v Kremlu, vozí ho tam obrněný vlak, o kterém unikly informace už v minulosti. "Byl šíleně drahý. Používá ho ne proto, že by se bál létání. Je vyděšený z představy, že jeho letadlo sestřelí ukrajinské ozbrojené síly," dodala Kurczab-Redlichová.

Většina krytů, které má Putin používat, vznikla během studené války, některé dokonce už za Stalina. I proto do nich Moskva údajně v posledních letech masivně investovala. A po modernizaci se z nich stala téměř luxusní sídla.

Související obsah

Podle polského vojenského analytika Roberta Chedy navíc Putin buduje zásobovací systém, díky kterému mají být bunkry zcela soběstačné a nezávislé, píše portál Fakt. "Je to jen další důkaz toho, že jednota ruské společnosti je jen mýtus. Nic se nemění, Putin je člověk s hluboce zakořeněnou sovětskou mentalitou," uvedl.

Dvojníka prý šéf Kremlu nepovolává do akce jen v případech, že se má setkat s někým důležitým. K obyčejným lidem má promlouvat výhradně Putinův dublér.

Tribunál v Haagu vydal zatykač na Putina. Obvinil ho z válečných zločinů:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz