Zahraničí

Kavárnou v Petrohradu otřásla exploze. Zemřel proruský propagandista

Vladlen Tatarskij
Ruský blogger a propagandista Vladlen Tatarskij | Zdroj: Profimedia

V neděli otřásl kavárnou v ruském Petrohradu výbuch. Podle tamních médií zabila exploze propagandistického vojenského blogera Vladlena Tatarského, který měl v té době v kavárně přednášku. Policie údajně jde po ženě, která mu měla předat sošku s ukrytou výbušninou.

Při výbuchu v kavárně v Petrohradu zahynul ruský propagandistický bloger Vladlen Tatarskij, který měl mít v době výbuchu v kavárně přednášku. Dalších 16 lidí je podle agentury Tass zraněno. Jiné zdroje uvádějí až 30 zraněných.

Kavárna v Petrohradu patří podle serveru Meduza Jevgeniji Prigožinovi, který vlastní síť restaurací, a je tak mediálně přezdíván jako Putinův šéfkuchař. Je ale také zakladatelem soukromé Wagnerovy skupiny, která na Ukrajině bojuje po boku Rusů.

Související obsah

​Podle agentury Ria Novosti mělo na místě explodovat zařízení, které blogerovi přinesl jeden z návštěvníků. Tím podle deníku Fontanka byla žena, nálož pak měla být umístěna v sádrové sošce zpodobňující Tatarského.

Podle agentury Nexta byla žena, která propagandistovi sošku předala, převezena do nemocnice ve středně těžkém stavu. Později agentura Interfax uvedla, že má jít o Darju Trepovou narozenou roku 1997 a zadržela ji policie. Některá ruská média však tvrdí, že podezřelá je na útěku.

Trepová je z Petrohradu a koncem února ji policisté zadrželi na protiválečné demonstraci. Byla tehdy propuštěna a stíhána na svobodě.

Putin se snaží zastrašit svět. Bělorusko si bere jako jaderné rukojmí, tvrdí odborníci:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz