Domácí

Měsíční výhled: Žádné pařáky nečekejte. Vysoké teploty se dlouho nevrátí

Zatímco víkend byl ve znamení teplého a slunečného počasí, v následujících týdnech můžeme na vysoké teploty podle meteorologů zapomenout. Přes den se budou pohybovat v průměru pouze kolem 23 °C.

"Počasí v následujících čtyřech týdnech se bude teplotně i srážkově pohybovat kolem dlouhodobého průměru, bude tedy odpovídat roční době," informoval na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Relativně chladnější bylo první týden, tedy od 22. do 28. května. Nejnižší teploty se budou pohybovat kolem 8 °C, naopak ty nejvyšší atakovaly přes den i 20 °C.

Související obsah

Následně se ale zase oteplí. Žádné pařáky však čekat nemůžeme. "V dalších třech týdnech (29. 5. – 18. 6.) předpokládáme týdenní průměry nejnižších teplot kolem 10 °C a nejvyšších denních kolem 23 °C," doplnili meteorologové.

Co se týče deště, tak nejméně by mělo pršet právě tento týden. Nejvíce srážek pak meteorologové očekávají v období od 5. do 11. června.

Průměrná teplota se v Česku v tomto období pohybuje kolem 16 °C. Podle dostupných informací ČHMÚ bylo nejtepleji v roce 2003, kdy teploměry naměřily 19,3 °C. Naopak nejchladněji bylo v roce 1955, kdy teploty klesly až k 12 °C.

V Česku se zvýšil výskyt klíšťat. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz