Zajímavosti

Google zakázal populární aplikaci. Raději ji hned smažte, dokáže i odposlouchávat

Google zakázal populární aplikaci. Raději ji hned smažte, dokáže i odposlouchávat
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Google nechal zablokovat další populární aplikaci pro Androidy. Tzv. iRecord – Screen Recorder má primárně sloužit k nahrávání obrazovky. Podle expertů na kybernetickou bezpečnost ze společnosti ESET ale také dokáže prostřednictvím škodlivého programu silně nabourávat soukromí lidí. Společnost proto vyzývá, aby lidé s odstraněním aplikace neotáleli.

Aplikaci iRecorder – Screen Recorder si z obchodu Google Play mohli zájemci stahovat od poloviny září 2021. Tehdy ještě žádné škodlivé funkce neobsahovala. Zhruba o rok později bylo vše jinak.

"Zdá se, že škodlivé funkce byly implementovány pravděpodobně ve verzi 1.3.8, která byla zpřístupněna v srpnu 2022," informovala společnost ESET.

Související obsah

Experti na kybernetickou bezpečnost zjistili, že prostřednictvím trojského koně známého jako AhMyth RAT aplikace dokáže útočit na uživatele, sledovat jejich polohu, krást textové zprávy, a dokonce zaznamenávat soukromé konverzace, informuje portál Mirror.

Výzkumníci o možné hrozbě neprodleně informovali veřejnost. Společnost Google po znepokojivém zjištění aplikaci zakázala a současně vyzvala, aby ji lidé bez prodlení odinstalovali, pokud nechtějí riskovat narušení soukromí. Nebezpečný program si do svých mobilních telefonů nainstalovaly tisíce lidí.

Podívejte se, jak jednoduše odstranit aplikaci u telefonu s operačním systémem Android:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz