Krimi

Smrt dítěte v Mostě: Policie obvinila muže z usmrcení z nedbalosti

Kriminalisté od soboty vyšetřují úmrtí dítěte v předškolním věku v Mostě, zemřelo na následky pobodání. Z jeho usmrcení obvinili 31letého muže. Policie navrhuje poslat obviněného do vazby.

Tragický případ se stal v sobotu v podvečer. "Můžeme potvrdit, že jsme okolo 18. hodiny zasahovali v Mostě v Rozmarýnové ulici u nezletilé osoby," sdělil mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník. "V souvislosti s touto událostí jsme zadrželi dvě osoby," uvedla mluvčí ústecké policie Miroslava Glogovská.

V neděli policie obvinila 31letého muže: "Jednoho ze zadržených dnes krajský vyšetřovatel obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu, jehož se měl dopustit vůči dalšímu zadrženému (46 let). Přitom však došlo ke zmíněnému zranění a následně usmrcení dítěte. Proto byl dotyčný kromě pokusu vraždy obviněn také z usmrcení z nedbalosti." Policie podala návrh na vzetí muže do vazby.

Neštěstí se odehrálo poblíž 14. základní školy, která se nachází uprostřed jednoho z mosteckých sídlišť. Podle informací TV Nova svědci vypověděli, že byla na místě slyšet hádka.

Související obsah

Policie dále na základě předběžného vyšetřování uvedla, že dítě zemřelo během incidentu mezi dvěma muži. Utrpělo bodnořezné zranění. Jak se případ stal a jaký byl vztah podezřelých útočníků k oběti, je předmětem vyšetřování.

Webu e-mostecko jedna ze svědkyň tragédii popsala. "Stalo se to támhle u toho křoví, kluka jeho táta držel a ten druhý toho malého bodl do krku. Byl u toho ještě druhý, blonďatý kluk, který tomu všemu přihlížel, ten se schoval do křoví a klepal se. Jsou tu ještě vidět vyležená místa," řekla žena webu. 

Na místě pak vzniklo pietní místo, kam lidé chodí zapalovat svíčky a nosí hračky.

Rozmarýnová ulice na mapě:

Na konci prosince soud poslal do vězení na 12 let matku, která loni v Pardubicích vyhodila novorozené dítě do popelnice:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz