Domácí

Celníci u Prahy zastavili dodávku s uprchlíky. Polovina z nich jsou děti

Celní správa
Ilustrační fotografie | Zdroj: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Dodávku plnou uprchlíků ze Sýrie zastavili na dálnici D1 pražští celníci. Polovina z nich přitom měly být děti. Mezi běženci byly také dvě těhotné ženy. Dodávku z Rumunska měl řídit kosovský Albánec.

Dodávku s migranty zastavila na dálnici D1 na okraji Prahy kontrola Celní správy. "Dodávku si kolegové vytipovali v rámci běžné kontroly. Uvnitř se nacházelo 20 uprchlíků, z toho deset dětí," popsala případ mluvčí pražské Celní správy Nikola S​oukalová. Dodávku měli celníci zastavit na druhém kilometru dálnice ve směru do centra Prahy u sjezdu na Opatov.

Související obsah

"Šlo o dodávku s rumunskou poznávací značkou, kterou řídil kosovský Albánec," doplnila z místa pro TN.cz Ivana Najmanová z Celní správy. "Děti byly v širokém věkovém rozpětí od kojenců po náctileté. Dvě dospělé ženy pak byly těhotné. Případ jsme předali policii," dodala Najmanová.

"Ve voze cestovalo šest mužů, čtyři ženy a deset dětí ze Sýrie. Všechny tyto osoby a řidiče, který je taky cizinec, si převzali kolegové z cizinecké policie, kteří budou nyní zjišťovat, zdali jsou zde oprávněně a odkud a kam jeli," sdělil pak redakci TN.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Počty nelegálních migrantů narostly oproti minulému roku o 40 procent (4/2023)

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz