Domácí

Pozor! Banka varuje před velkým podvodem. Na facebooku číhá hrozba

Pozor! Banka varuje před velkým podvodem. Na facebooku číhá hrozba
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Sociální sítě se v poslední době hemží podvodnými reklamami. Jedna z nich nabízí výhodné investice s pomocí investičních robotů, kteří pak sami automaticky vydělávají peníze. Ve skutečnosti jsou za ní jen šejdíři snažící se lidi obrat o úspory.

Komerční banka varuje před reklamami na sociálních sítích, které lákají na zdánlivě výhodné investice. "Reklamy mají vzbuzovat dojem, že se jedná o investice, které souvisí s Komerční bankou. Opak je však pravdou. Cílem těchto reklam je vás utvrdit v tom, že vaše investované finance budou v bezpečí," informovala sama banka.

Reklamy přesměrují uživatele na "investiční dotazník" a stránku pro vyplnění kontaktních informací, na základě nichž se poté napálenému člověku podvodník ozve. Většinou se podvodní telefonisté snaží nabízet zdánlivě výhodné investice, například do kryptoměn.

"Cílem podvodníků je v tomto případě vyvolat dojem profesionality. Součástí podvodu je i apel na nereálnou možnost nakupování přes 'automatického robota', který investuje sám a 'automaticky' vydělává, což je samozřejmě nesmysl," dodávají zástupci banky.

Související obsah

Svým klientům pak doporučují, aby na podobné podezřelé reklamy na sociálních sítích vůbec nereagovali. "Komerční banka takovéto investice na pochybných stránkách do nereálných 'investičních robotů' neprovozuje," zdůrazňují.

Internetových podvodů přitom v poslední době přibývá. Často přitom zneužívají jména známých institucí a firem. Nedávno se takto podvodníci vydávali například za pražskou zoologickou zahradu. Výjimkou není právě ani vydávání se za bankéře.

Pozor na falešné bankéře! Podvodníci z lidí v Česku už vylákali desítky milionů:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz