Krimi

Detaily znásilnění zhrozily i ostřílené kriminalisty. Máme pachatele, tvrdí

Detaily znásilnění zhrozily i ostřílené kriminalisty. Máme pachatele, tvrdí
Zmizelá studentka Soňa P. | Zdroj: Policie SR

Případ únosu a znásilnění 22leté studentky Soni P. v Bratislavě už týden otřásá Slovenskem. Policejní prezident Štefan Hamran v pondělí popsal, jak postupuje vyšetřování. Podle něj je téměř jisté, že obviněný záchranář Ivan P. (54) je skutečným pachatelem.

"Když jsem o případě slyšel poprvé a obeznámil se s tím, co všechno se stalo, zhrozil jsem se," řekl slovenský policejní prezident Štefan Hamran na pondělní tiskové konferenci.

Kriminalisté z únosu a znásilnění mladičké Soni obvinili 54letého Iva P., který dlouhá léta pracoval jako záchranář. O víkendu skončil ve vazbě. Vedení policie znepokojilo, že se něco takového stalo na Slovensku. Chce přijmout opatření, aby se nic podobného neopakovalo, píše TV Markíza.

Související obsah

Podle Hamrana není pochyb, že policie zadržela skutečného pachatele. "Důkazní situace je mimořádně silná a my jsme přesvědčení o tom, že máme zadrženou osobu, která se tohoto činu dopustila," prohlásil.

Vyšetřování ale zdaleka není u konce. Policisté si zatím nechávají pro sebe, jestli obviněný oběť znal a kde přesně ji držel, upozornil Nový čas. Prověřují i vybrané případy z minulosti s podobným způsobem spáchání. 

Související obsah

"Budeme to porovnávat. Budeme to vyhodnocovat, jestli to náhodou nemá nějakou souvislost s jakýmkoliv případem, který se stal v minulosti," slíbil Hamran.

Soňa zmizela v noci na neděli 10. září, v bezvědomí a nadopovanou uspávadly ji našli v pondělí ráno před nemocnicí v bratislavské Petržalce. Pryč byla dlouhých 26 hodin.

Policie v Bratislavě pátrala po zmizelé studentce. Přítel se o jejím nalezení dozvěděl během rozhovoru (11. 9. 2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz