Zahraničí

Bylo to naše sluníčko. Svědci popsali, co předcházelo smrti mladé učitelky na Slovensku

Slovenské Čachtice se vzpamatovávají z nedělní tragédie, kdy zbloudilá střela zabila mladou maminku Lucii. Ta byla učitelkou na tamní mateřské škole. Svědci slyšeli obrovskou ránu.

​Učitelka byla podle zjištění TV Markíza ve školce oblíbená, a to jak mezi dětmi, tak u nadřízených. "Bylo to naše sluníčko," řekla štábu ředitelka školy.

"V obyváku jsme se dívali na televizi a zazněla velká rána. Kočka se tak lekla, že spadla ze stoličky. Tak jsem vyšel ven a všude už byla kupa lidí," popsal pro Markízu Jozef Ivica. Ten také sloužil v bezpečnostních sborech.

Související obsah

​Rána byla podle něj opravdu silná. "Jsem bývalý příslušník, to jsem hned poznal, bylo to jak výstřel z padesát osmičky (samopal vz. 58, pozn. red.). Pistole to určitě nebyla," přiblížil.

Střela vyšla ze zbraně 48letého bývalého policisty. Mělo se jednat o kulovnici. Projektil prošel oknem a následně zasáhl Lucii. Ta pak vyšla na balkón, kde zemřela.

Muže policie zadržela. "Vyšetřovatel kriminální policie Nové Město nad Váhom zahájil trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení. Bližší informace poskytneme, až pokud to situace dovolí," uvedla slovenská policie. Upřesnila, že dráha střely měla asi 120 metrů.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz