Zpravodajství

Pokuta za zveřejnění seznamu lidí platících regulované nájemné

Pokuta za zveřejnění seznamu lidí platících regulované nájemné
Zdroj: TV Nova

Hnutí na obranu majitelů realit dostalo pokutu od Úřadu pro ochranu osobních údajů. A to za uveřejnění seznamu politiků a vysoce postavených funkcionářů, kteří platí regulované nájemné. Teď by za to mělo hnutí zaplatit - přes půl miliónu korun. Jeho předseda - ale jakékoliv pochybení odmítá.

Seznam veřejně známých osob, které bydlí v bytech s regulovaným nájemným, Hnutí zpřístupnilo na svých internetových stránkách už v roce 2004. Mezi 60 jmény byla jména politiků i vlivných bankéřů.

Úřad pro ochranu osobních údajů jednou hnutí pokutu udělil. To se ale odvolalo a městský soud ji zrušil. Úřad proto musel rozhodnout znovu a dnes pokutu potvrdil.

Úřad uložil pokutu ve výši pět set padesát tisíc hnutí na obranu majitelů realit. Hnutí majitelů realit ale rozhodnutí Úřadu zpochybňuje. Městský soud prý byl podjatý.

Na seznamu se objevil například poslanec ČSSD a předseda Sdružení nájemníků Stanislav Křeček nebo poslanec KSČM Václav Exner. Ocitli se na něm ale i mnozí, kteří už regulovaný nájem neplatí. Například europoslanec Jan Zahradil nebo bývalá poslankyně Kateřina Dostálová.

Hnutí na obranu majitelů realit pokutu 550 tisíc zatím platit nehodlá. Chce totiž soud požádat o její odklad.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz