Zpravodajství

Vyhrožoval Paroubkovi smrtí, skončil u soudu

Vyhrožoval Paroubkovi smrtí, skončil u soudu

Před pražský obvodní soud se včera dostal muž, který v březnu letošního roku poslal několik výhružných e-mailů předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Muži za to hrozí až jeden rok vězení nebo peněžitý trest.

Obvodní soud pro Prahu 4 ale v pondělí odročil jednání s Karlem Šamonilem. Soud totiž obdržel další obžalobu, která ho viní z útoku na veřejného činitele, uvedla soudkyně Iveta Havlíková. Údajně napadl policistu, za což mu hrozí až pět let vězení.

Podle Šamonila byly jeho e-maily pouze reakcí na údajně opakované výhrůžky ze strany ČSSD proti jeho osobě a celé jeho rodině. Strana se k jeho tvrzením nechce vyjadřovat.

"Ty to rychle koupíš," psal v e-mailu

Šamonil novinářům řekl, že dopisy Paroubkovi nemohly naplnit podstatu trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. "Strávil jsem kvůli tomu den ve vazbě, není tady demokratická republika," prohlásil. Nesouhlasí ani s druhou obžalobou, podle něho jde o křivé obvinění.

Podnět k prověření výhrůžek policisté dostali 7. března včetně e-mailů s výhrůžkami a urážkami adresovanými Paroubkovi. Vzápětí zahájili trestní řízení k objasnění skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin. Na základě dodaných materiálů vytipovali po několika dnech podezřelého.

V textech e-mailů, které expremiér dostal, se objevily například formulace "Paroubek chcípne" nebo "ty to rychle koupíš, ani nebudeš vědět od koho".

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz