Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.6. 2017 20:46
S hladinkou na hladině

Alkohol do lodě nepatří! Policie bude dávat dýchnout i vodákům

Zdroj: TV Nova

Nulová tolerance alkoholu platí i pro ty, kteří se vydají, třeba o prázdninách, na vodu – ať už na parníku, motorovém člunu nebo budou brázdit rybníky na obyčejném šlapadle. Právě na konzumaci alkoholu na hladinách našich řek se hodlají teď častěji zaměřit říční policisté a kontroloři Státní plavební správy.

Bez vychlazeného piva si řada vodáků plavbu nedokáže představit. "Je to otázka osobní statečnosti a zodpovědnosti," řekl jeden z vodáků TV Nova.

 

Jenže jde spíš o otázku života a smrti. Podle odborníků alkohol na vodě konzumuje až 80 % vodáků. Kontroly proto letos výrazně přitvrdí.

 

"Budou vytvořeny společné hlídky zaměstnanců Státní plavební správy a policie. Budou zastavovat plavidla a vůdci plavidel budou podrobováni orientační dechové zkoušce na požití alkoholu," řekla TV Nova ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

 

Rozsáhlé kontroly se budou týkat nejen parníků a motorových člunů, ale například i paddleboardů nebo šlapadel. I tam může hrozit až stotisícová pokuta. A nejen to!

 

 

"V případě, že policie zjistí, že člověk na šlapadle je pod vlivem alkoholu, je to účastník plavebního provozu a hrozí mu sankce. V případě, že by nadýchal více než jedno promile, tak mu hrozí i vězení," upozornil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

"My jsme za to rádi, protože s tím nemáme dobré zkušenosti. Ve chvíli, kdy by na ty šlapadla chodili podnapilí lidé, tak by dělali jenom problémy," souhlasí s kontrolami vodáků provozovatel půjčovny šlapadel. Alkohol je totiž nejčastější příčinou nehod vodáků.

vbo, Dominika Janochová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

25.6. | 20:36 overal
19
Co se týká rychlých motorových plavidel s potřebou rychlé reakce, tam nelze než ...
26.6. | 19:34 undatra
-1
Kdo zkusil v horku po dvou třech dvanáctkách plavat , ví jaký je problém se ...
5.7. | 15:49 Jan Vanicek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jsem zvedav jak me nejaky "kasparek"donuti foukat na kanoi na Berounce.
4.7. | 09:35 bogorovnyj
5
Náhlasit nevhodný komentář
Bez vody a ještě na sucho, ta voda už musí stát úplně za hоᴠnо.
27.6. | 02:12 vgbhkjkhgfhjkl
0
Náhlasit nevhodný komentář
(5) Odmítne-li se osoba uvedená v odstavcích 1 a 2 vyšetření podle odstavce 4 podrobit, hledí se na ni, jako by byla pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky.
26.6. | 19:34 undatra
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo zkusil v horku po dvou třech dvanáctkách plavat , ví jaký je problém se vůbec udržet nad vodou .
26.6. | 16:55 Miroslav Fojtík
7
Náhlasit nevhodný komentář
To je konec demokracie v Česku, tohle nebylo ani za Brežněva, buzerace, okrádání lidí policí, a samé zákazy a příkazy a nařízení, co nám to vyzvonily klíčeme za buzerárnu.....
26.6. | 09:27 Petr Kelenda
3
Náhlasit nevhodný komentář
Policie už fakt neví koho by ještě šikanovala!
26.6. | 01:29 MiIan Zitnak
1
Náhlasit nevhodný komentář
Prostě odmítněte dechovou zkoužku s libovolnou výmluvou, bolí vás na plicích, máte vysoký nebo nízký tlak krve, bojíte se infekcekterá se může ukrývat v přístroji i přez to že dostanete nový náustek. Odběr krve V žádném případě vás nemůže nikdo donutit aby jste souhlasil s odběrem krve.
25.6. | 21:31 jansuk
7
Náhlasit nevhodný komentář
A co takhle dávat fouknout policajtům?!
25.6. | 21:20 Milan Valko
5
Náhlasit nevhodný komentář
Áááááá nezabudli na chodcov? Bože, bože. Už nevedia kde by brali prachy.
25.6. | 20:57 cestovatel001
10
Náhlasit nevhodný komentář
A co windsurfing nebo kitesurfing? Už vidím jak je policajti nahánějí ze člunu... Podle mě by ve všem měl být ve všem zdravej rozum...