Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 11:16
Nehoda na Chebsku

Auto u základní školy v Aši srazilo 2 děti a 2 ženy! Jsou v nemocnici

Záchranářský vrtulník
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Auto srazilo v čtvrtek ráno před základní školou v Aši na Chebsku čtyři lidi. Podle policie šlo o dvě děti a dvě ženy. Pro jednoho školáka letí vrtulník záchranné služby.

"U základní školy v ulici Tylova srazilo osobní auto čtyři chodce. Dva z nich byly děti, další dva ženy," potvrdila policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

 

Ženu a jednoho školáka převezli záchranáři do nemocnice v Chebu, pro druhé dítě letí vrtulník. "Bude letecky transportováno do fakultní nemocnice v Plzni," doplnila Böhmová s tím, že další informace v tuto chvíli nemá.

 

Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Bakurové ošetřili záchranáři jednu ženu na místě. "Další žena, které je 62 let, utrpěla zhmožděniny dolní části zad a pánve. Přepravili jsme ji na chirurgické oddělení chebské nemocnice," doplnila mluvčí.

 

 

Na dětské oddělení stejné nemocnice převezli záchranáři také desetiletého chlapce, který utrpěl lehká zranění. "Měl nějaké odřeniny a pohmožděniny," upřesnila Bakurová. V nejhorším stavu je devítiletá dívenka. "Přivolali jsme vrtulník, aby ji s poraněním pánve transportoval do plzeňské nemocnice," dodala mluvčí.

 

Na místě zasahují také policisté, dopravu řídí kyvadlově.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pět velkých mýtů o PRVNÍ POMOCI. Proč už se nedává umělé dýchání?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

epa TN.cz