Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.11. 2017 15:34
poprvé promluvil

Bolestná zpověď partnera herce Šmída: Bude se mnou navěky

Bobo Sobotka, Jaroslav Šmíd
Zdroj: Profimedia / facebook
Bobo Sobotka a Jaroslav Šmíd

Smrt herce Jaroslava Šmída otřásla nejen fanoušky a kolegy, ale především jeho nejbližšími. Šmíd se nikdy netajil tím, že je homosexuál, jeho životním partnerem byl maskér a malíř Bobo Sobotka (61). Ten o bolestné ztrátě promluvil na facebooku.

"Tvůj úsměv se mnou bude navěky, můj milovaný Jaroslave Šmíde," napsal Sobotka na sociální síť. Se svým partnerem spolupracoval i na filmech, přes třicet let totiž dělá masky pro režiséra Zdeňka Trošku. A podílel se právě i na komedii Doktor od jezera hrochů, která Šmída nejvíce proslavila.

 

 

"Copak mohu spát? Copak mohu malovat? Copak mohu jen tak žít? V té nekonečné noci bez Tebe, když všude kolem zní Tvůj smích, ze zahrady cítím kouř z Tvé cigarety a ve tmě se lesknou Tvé veselé oči. Smaragdová pláče a nevěří, nechávám klíč v zámku, protože Ty sis jen na chvilku odešel zaběhat do Prokopáku," dával najevo svůj smutek Sobotka.

 

 

Jaroslav Šmíd zemřel ve středu odpoledne, bylo mu pouhých 47 let. Příčina jeho smrti stále není jasné. Spekuluje se o chřipce, která přerostla v zápal plic, kolegové ale mluví také o nádoru na plicích.

mom TN.cz