Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2015 15:57
anketa Armádní přesun

Českem projedou americké tanky, obrněnci i vojáci! Proč?

Zdroj: TV Nova

Českem projede obrovský obrněný konvoj americké armády! Bude to v rámci cvičení Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání). Kromě Česka projede těžká americká technika i dalšími zeměmi střední a východní Evropy. Cestu dlouho 1800 kilometrů začne v Lotyšsku a skončí v Německu.

Demonstrace síly a ukázka podpory spojenců v NATO. Tak je prezentována dlouhá cesta amerického obrněného konvoje. Ten projede hned šesti zeměmi včetně Česka. Jeho 1800 kilometrů dlouhá pouť začne v Pobaltí, kde projedou Američané Lotyšskem, Litvou a Estonskem, poté se přesunou do Polska a přes Česko zamíří na základnu v německém Vilsecku, který leží jen pár kilometrů od českých hranic, píše americká CNN.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se americká armáda přesunovala i přes Česko?

Hlasovalo 19245 lidí.
"Konvoj má viditelně demonstrovat americkou pomoc vůči svým spojencům v NATO a ukázat schopnost severoatlantické aliance se pohybovat přes hranice a území spojeneckých států," uvedl mluvčí americké armády v Evropě Craig Childs.

 

Celá cesta zeměmi východní a střední Evropy je naplánována na 1100 mil (1770 kilometrů) a skončí jen kousek od hranic s Českem. Základna Vilseck v Německu je vzdálena od českého území jen necelých 65 kilometrů!

 

 

Celá cesta je neobvyklá, protože armády pro delší přesuny těžké techniky většinou využívají železnici. "Vojáci i armádní představitelé budou mít mnoho příležitostí setkat se s místními, aby ještě více posílily vztahy mezi spojenci v NATO," říká Childs s tím, že vojáci budou tábořit podél trasy.

 

Podle amerických představitelů to je reakce na "velký nárůst ruského vojenského sebevědomí". Američané nedávno hovořili i o tom, že by chtěli ještě více posílit vojska v Evropě, právě kvůli odstrašení Ruska.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z vojáka se stal bezdomovec a alkoholik. Takto ho pak proměnili v elegána

Stát obnoví povinnost chodit na vojnu. A nově i pro ženy!

TN.cz / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.3. | 08:06 nila
46
Nechci tady žádná zahraniční vojska, USA už vůbec ne, šíří po světě zlo a ...
15.3. | 09:39 hladik josef
-33
Nita to se dalo čekat soudružka by ráda tagy měla Sovětskou armádu aby jejich ...
28.3. | 01:56 Petra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zase pičuješ o Americe ty zmrde tak si tam ty děvko táhni a nepičuj však už ti někdo brzo zarazí ten tipec až se z toho posereš
28.3. | 01:54 Petra
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jj 3 světová se už blíží
21.3. | 12:09 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, jsi blbej jak vantroky.. V hospodach-napr se nic jineho jak politika neprobirala..Pol. vtipy si taky nikdy neslysel, vid? BOdet jo , kdyz si bojoval se socialismem zakopan v Brdskych lesich, ze hnupe?! Jak se nam povedlo svrhnout JAkese? Nebo myslis ze vtom mel prsty Putin,? Och , co si ...
19.3. | 18:43 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko/ masli maleho, nezufej- strc ho do ulu a--zabouchej---Yankey go home--
17.3. | 15:52 satanastatanas
1
Náhlasit nevhodný komentář
drzko, mas recht.Za sociku by ani takove diskuze apotazmo pitomci Jakob ty vubec nebyli potreba.Tak hluboko klesla AZ Demokracie.
17.3. | 12:13 satanastatanas
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Hnupe-za sociku bytu nebylii hlavne dobytkove tveho typu. Drzko,jak To de las je tebe chlebodarci nestopnou..zeby dobytek je drzel PRI zivote.Tys jak vystrrizej z Ruzoofky--
16.3. | 21:19 Poly Dwayne
1
Náhlasit nevhodný komentář
Super,za chvíli tudy projedou i ruské vojska a budou se provokovat až z toho bude válka !!!
16.3. | 15:43 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
16.3. | 11:11 petrik17pavel: Co třeba Krym? To nestačí?
16.3. | 11:11 petrik17pavel
11
Náhlasit nevhodný komentář
pes-vegetarian vyjmenuj mi státy kteří Ruská armáda okupuje nebo ohrožuje. Zkurvený amící s NATO jsou roztahaný po celém světě. Tam kde pod růžkou zavádějí své pojetí „ DEMOKRACIE“ tam je chaos nebo válka. Řekni , kterým státem vnucuje Rusko svou ideologii nebo dělá policajta a válčí. Má Ruská ...
16.3. | 10:14 lup3
9
Náhlasit nevhodný komentář
Vsadím se, že konvoj bude tak utajenej a střeženej, že pro smrtelníky nebude prostor se s ochránci světového míru pozdravit a poslat je do prdele k nim domů.