Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 11. 2017
pražská MHD

Cestující, pozor! Revizoři dnes chystají obří zátah na neplatiče

Revizor - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
V Praze se dnes chystá velká akce na černé pasažéry

Cestující v pražské MHD by se dnes měli mít na pozoru a zkontrolovat si, jestli mají platnou jízdenku. Dopravní podnik totiž spouští tzv. Akci revizor a chystá zátah na černé pasažéry. V metru, tramvajích i autobusech se to bude dnes kontrolory jen hemžit.

Pražskému dopravnímu podniku došla trpělivost s neplatiči. Na tři listopadové dny proto připravil akci, kdy do terénu vyrazí desítky revizorů i policistů. Konkrétně se jedná o úterý 7. a 14. listopadu a o středu 29. listopadu. "V tyto dny opravdu není dobrý nápad jezdit načerno, revizorů bude v terénu víc než obvykle," upozorňuje na svých stránkách dopravní podnik.

 

Akce je součástí kampaně Nejedeš načerno?, která chce snížit počet cestujících, kteří jezdí bez lístku. "Jezdit načerno není cool. Cestovat na úkor ostatních je naopak hloupé a trapné. Černý pasažér je na podobné úrovni jako někdo, kdo si zajde do obchodu a nezaplatí," myslí si radní pro dopravu Petr Dolínek.

 

Ve vestibulech metra i na dopravních prostředcích můžete už několik týdnů vídat nálepky s nápisem Nejedeš načerno? Ty mají cestující upozornit na to, že je normální za služby platit. A pak už na revizory nebudou platit výmluvy, že jste na lístek zapomněli. "Když si koupíte celoroční jízdenku, vyjde vás cestování po Praze na 10 korun denně. Ve srovnání s jinými evropskými i některými českými městy je to maximálně výhodná cena," řekl Petr Tomčík, ředitel ROPIDu.

 

 

Dopravní podnik se snaží motivovat černé pasažéry také jednou novinkou. Pokud je chytne po 23. říjnu revizor, mohou mít pokutu jen za 400 korun. Podmínkou ale je, že si předtím koupí roční kupon za 3 650 korun.

 

Během dneška nebudou rozdávat revizoři jen pokuty, ale na poctivé cestující čeká i odměna. “Ve vybraných dnech může každý, kdo se prokáže platnou jízdenkou, získat za odměnu placku," slibuje dopravní podnik. Děti se navíc mohou těšit na dětské jízdenky, pokud vás bude revizor kontrolovat, nezapomeňte si mu o dětský lístek říct.

mom TN.cz